banner72

banner71

27 Nisan 2017 Perşembe

VALİ ZORLUOĞLU’NDAN ELAZIĞ’A MÜJDELİ HABERLER

İlahiyat Fakültesi Yeni Binası Açıldı

Fırat Üniversitesi Dr. Aysun ve Dr. Ahmet Küçükel İlahiyat Fakültesi'nin açılışı düzenlenen bir programla gerçekleştirildi.

29 Haziran 2012 Cuma 19:56
Bu haber 3094 kez okundu
  İlahiyat Fakültesi Yeni Binası Açıldı

 

İlahiyat Fakültesi Yeni Binası Açıldı

Fırat Üniversitesi Dr. Aysun ve Dr. Ahmet Küçükel İlahiyat Fakültesi'nin açılışı düzenlenen bir programla gerçekleştirildi.

Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından yapılan ve “Dr. Aysun ve Dr. Ahmet Küçükel İlahiyat Fakültesi” adı verilen yeni ilahiyat fakültesi binası ve mescidi bugün gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Sermin Balık ve Faruk Septioğlu, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Rektör Prof. Dr. Feyzi Bingöl, çok sayıda eski siyasetçi ve bürokrat ve ile kalabalık bir davetli gurubu katıldı.

Açılışta Küçükel ailesi adına bir değerlendirme yapan Nüket Küçükel Ezberci, aile olarak yaşadıkları sevinci ve gururu ifade edecek kelime bulamadıklarını belirtti. Babasının kendilerine bıraktığı en büyük mirasın sahip oldukları isim olduğunu söyleyen Küçükel, aile fertlerinin uzun yıllar Elazığ siyasetinde ve bürokrasinde yer aldıklarını, Elazığ’ın gelişip kalkınması için görev yaptıklarını, kendilerinin de bu misyonu devam ettireceğini söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl ise Fırat Üniversitesinin köklü geçmişi ve sahip olduğu imkânlarla asli görevlerinin yanında Elazığ ve ülkenin gelişip kalkınması için önemli görevler üstlendiğini söyledi. Bingöl, Elazığlı işadamları ve hayırseverlere de üniversiteye destek olmaya çağırarak Küçükel ailesinin yaptığının örnek olmasını istedi.

Devlet Eski Bakanı Mehmet Aydın ise Küçükel ailesinin sağlık hizmet gibi hayırlı bir alanda önemli işler yaptığını, şimdi de doğdukları şehirlerine eğitim alanında önemli bir eser kazandırdıklarını söyledi. Yapılan bu eserin bir sadaka-i cariye olduğuna ve dikkat çeken Aydın, Küçükel ailesine hayırlı teşebbüslerinden dolayı teşekkür etti.

Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’da konuşmasında Küçükel ailesini tanıdığı için mutlu olduğunu söyledi. Karakullukçu, “Bu topraklar yiğitlerin bol olduğu yerlerdir, dilerim adaletinde bol olduğu yerler olur” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Elazığlı siyasetçi ve bürokratların Elazığ’la olan irtibatlarını koparmadıklarını görmekten dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, kendi çocukluğunun da Elazığ’da geçtiğini, Elazığ’ı unutmadıklarını söyledi.

İyi ve kaliteli bir din eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yapan Başbakan Yardımcısı Arınç, Küçükel ailesinin sağlık alanında önemli hizmetler yaptıklarını, bir vefa örneği olarak baba ve annelerinin adına bu eseri Elazığ’a kazandırdıklarını görmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl tarafından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Küçükel ailesine katkılarından dolayı plaket verildi.

Açılış öncesinde İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından dua okundu.

Duanın ardından ise Dr. Aysun ve Dr. Ahmet Küçükel İlahiyat Fakültesi'nin açılışı Başbakan Yardımcısı Arınç, Danıştay Başkanı Karakullukçu ve diğer katılımcılar tarafından gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, açılışın ardından fakülte binasını da gezerek bilgi aldı.    Yorumlar

SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV