ELAZIĞMEDYA
ELAZIĞMEDYA
09 Eylül 2017 Cumartesi 00:20
655 Okunma
Asilhan ARSLAN: TÜKETEN ELAZIĞ DEĞİL, ÜRETEN ELAZIĞ İÇİN

Elazığlı genç işadamı Asilhan Arslan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adaylığı ile ilgili yazılı açıkla yaptı. 7 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan ETSO seçimleri ile ilgili yapmış olduğu açıklamada önümüzdeki günlerde yapılacak olan seçimlerin Elazığ’ımız için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

ELAZIĞ’IN GELECEĞİ İÇİN DÖNÜM NOKTASI

İlimizin her alanda marka şehri olmasına vesile olacak, üretken ve sizin beklentilerinizi karşılayacak bir yönetimin sizin değerli oylarınızla seçilmesini Cenabı Allah'tan şahsım ve değerli yol arkadaşlarım adına temenni ediyorum diyen Başkan Adayı Arslan; “Bu seçim, Elazığ’ımızın her alandaki geleceği ve ekonomisi için bir dönüm noktası olacaktır” dedi.  

PROJELERİMİZLE İLİMİZİ 2023’E HAZIRLAYACAĞIZ

7 Ekim tarihinde yapılacak olan ETSO seçimlerinde Elazığ olarak iki şeyden birine karar vereceklerini hatırlatan Başkan Adayı Asilhan Arslan; Bu seçimde Elâzığ olarak şuna karar vereceğiz; ya vasat bir yönetim modelleriyle Malatya, Diyarbakır gibi çevre illerimizi Ekonomik, Sosyal ve Siyaseten geriden takip edeceğiz, ya da sizlerin de katılımlarıyla profesyonel, vizyon sahibi üretken, sizin sorunlarınızı bilen ve çözüme kavuşturma kararlığında olan, İlimizi ekonomik, kültürel, sosyal ve şehircilik anlamında 2023 yılına hazırlayacak ve bulunduğumuz bölgede üretken ve marka kent yapacak her biri kendi sektöründe saygın, profesyonel ve dinamik bir yönetim kadrosunu göreve getireceğiz. Dedi.

BU TEVECCÜH İLE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ

ETSO Başkanlığına adaylığını açıkladığı günden bu yana iş dünyasının kendilerine büyük bir teveccüh gösterdiğini kaydeden Arslan açıklamasında; Elazığ ekonomisinin siz çok kıymetli, emektarı ve lokomotifi olan hemşerilerimin şahsıma ve ekibime gösterdiği yoğun ilgi ile teveccüh Allah’ın izniyle başarıya ulaşacağımızın göstergesidir dedi.

A’DAN Z’YE YENİDEN YAPILANMA OLACAK

Arslan açıklamasının devamında; bu hedef doğrultusunda Allah’ın izni ve siz hemşerilerimizin desteğiyle göreve geldiğimiz zaman, Elâzığ'daki ekonomi yönetimini, kuracağımız ekonomi temelli yeni Ajanslarla, mesleki tabanlı sivil toplum kuruluşları ve organizasyonlarla A’dan, Z’ye yeniden yapılandıracağız diyerek şunları kaydetti;

GELECEĞİN VİZYONEL VE HİZMET ÜRETİMİ

Kuracağımız yeni sektörel ajanslar, kurumsal yapılar ve organizasyonlarla Elâzığ ekonomisini katma değeri yüksek, üretim ve hizmette etkin, verimli  yeni makro ve mikro projelerimizle yeniden dinamik olarak yapılandıracak, geleceğin vizyonel üretim ve hizmet planlamasını gerçekleştireceğiz...

TÜKETEN ELAZIĞ’DAN ÜRETEN ELAZIĞ’A

Tüketen Elâzığ’dan üreten Elâzığ’a, ürettiğini ulusal ve uluslararası pazarlara ihraç eden, bölgemizde ve Ülkemizde marka bir Elâzığ ekonomisi hedefliyoruz. 

ÖNCELİĞİMİZ; RİSK VE TEHDİTLERİ ORTADAN KALDIRMAK

Bu hedef doğrultusunda Türkiye ve Dünya'da lider firmaların yıllardır uyguladığı, sektörel bazda bütün firmalarımızın güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkaran, olumsuz risk ve tehditleri ortadan kaldıracak profesyonel yöntemlerle örnek, üretken ve rekabetçi kurumlara dönüştürmek birinci önceliğimiz olacaktır.

 

YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ ALTERNATİF PROJELER

Yeni yönetim anlayışımızda Köy, Belde, İlçeler nezdinde merkez dahil bütün ilimizi kapsayacak şekilde Ticari, tarımsal ve Turizme dayalı yeni alternatif projeler geliştirerek yerinde üretim, yerinde hizmet, yerinde yönetim ve kalkınma modelini hayata geçireceğiz.

ŞEHRİN ANA DİNAMİKLERİYLE KOORDİNASYON

Şehrin yönetimdeki dinamikleriyle ortak konsensüs oluşturup kentin gelişip kalkınması adına koordinasyonun sağlanmasına da öncülük edeceklerinin altını çizen ETSO Başkan Adayı Arslan, bu kapsamda; Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Organize Sanayi başkanlığı, Fırat Üniversitesi, Fırat Kalkınma Ajansı, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü, Kosgeb, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl tarım Müdürlüğü, İl Turizm müdürlü ile konuyla ilgisi olan resmi ve özel kuruluşlarla eş güdümlü, sağlıklı, sürdürülebilir ilişkilerimizi geliştirerek ortak projeler geliştirmeyi hedeflediklerine vurgu yaptı.

YEREL ÜRETİCİLERİMİZE YATIRIM TEŞVİKLERİ

Elâzığ’ı, her alanda yatırım yapılabilir bir konuma taşımak istiyoruz diyen Arslan bu çerçevede; Başbakanlık yatırım ajansı ve ulusal düzeyde gelişmiş illerle ortak yatırım ve Pazar geliştirme birimleri kurarak Ulusal ve uluslararası firmaların ilimize yatırım yapmasını teşvik ederek, yerel üreticilerimizle faydaya dayalı entegre olmasını sağlamak önceliklerimiz arasında yer almaktadır dedi.

SORUNLARIN VE ÇÖZÜMÜNÜN BİLİNCİNDEYİZ

ETSO Başkan Adayı Arslan kendilerinin Elazığ'ın yerelde ve bölgede en eski ve en köklü büyük sanayi kuruluşlarından birisinin sahibi ve üst düzey yöneticisi olduğunu hatırlatarak; sektörel olarak sorunlarınızın ne olduğunu biliyorum, hangi şartlarda nasıl ayakta durmaya, üretmeye ya da hizmet vermeye çalıştıklarının da farkında olduğunu belirtti.

TAAHHÜDÜMÜZ; SESİNİZ VE SÖZCÜNÜZ OLMAK

Başkan Adayı Arslan açıklamasının devamında şu cümlelere yer verdi: Üretim ve hizmette verimliliğinizin  arttırılması, sektörel sorunlarınızın ilgili kamu kuruluşları, diğer ilgili taraflar ile ticari organizasyonlar nezdinde çözüme kavuşturulması, engellerin kaldırılması, bütün gerekli kolaylıkların sağlanması adına kısacası SESİNİZ VE SÖZCÜNÜZ OLMAK  en büyük taahhüdümüzdür...

ETSO’YU YÖNETMEYE TALİBİZ

İlimizin nüfusunun sürekli arttığı, ekonomik sebeplerle büyük illere göçün azaldığı, kişi başına düşen gelir seviyesinin yükseldiği, esnafın, sanayicinin ve tüccarın ticaret hacminin genişlediği başarılı kurumsal bir yapıyı oluşturabilmemiz için ekip arkadaşlarımızla hep birlikte Elazığ'ın en önemli resmi mesleki kuruluşu olan ETSO'yu yönetmeye talibiz.

Bu yolda bugüne kadar gösterdiğiniz teveccüh ilgi ve desteği bundan sonra da göstereceğinize inancım tamdır. Yönetim ekibim adına çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım.

Son Güncelleme: 09.09.2017 00:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.