Marmara Eğitim Kurumları Basınla Buluştu

Eylül ayında hizmete açılan Elazığ Marmara Eğitim Kurumları, basın mensuplarına tanıtıldı. Programda kurum bünyesinde hizmete giren teknik kolej hakkında da bilgiler verildi.

Marmara Eğitim Kurumları Basınla Buluştu

ZELYURT: ŞEHRİN ARA ELEMAN SIKINTISINI GİDERECEĞİZ

Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Zelyurt, yaptığı açıklamada, Marmara Eğitim Kurumlarının 8. şubesini Elazığ'da hizmete açtığını belirterek, "Bizler Marmara Eğitim Kurumları olarak 2019/2020 eğitim dönemi içerisinde Elazığ’a geldik. Elâzığ’da gerçekten basın olarak halk olarak güzel ve sıcak bir ilgi alaka ile karşı karşıya kaldığımızı ifade etmek istiyorum. Teknik kolej ile birlikte şehrin ara eleman sıkıntısını gidereceğiz. 550 öğrencisi şuanda okulumuzda barındırıp aynı şekilde aranan eleman kapasitesi daha yüksek şekilde verip alabilecek öğrenci yetiştirmek amacı ile burada bir teknik kolej açılmıştır” dedi.

"7 BÖLGEDE 7 OKUL"

Teknik kolejin 2012 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir projesi olduğunu hatırlatan Zelyurt, "Türkiye genelinde 7 bölgede 7 okul diyerek ifade edilerek yola çıktık. Marmara Eğitim Kurumları doğu Anadolu bölgesinin sorumlusu olmuştur. Bugün itibari ile bu Türkiye genelinde yayılan organize içi ve organize dışı okulları ile Türkiye’mizde gerçekten de ara elaman sıkıntısını ortadan kaldırmak amacı ile yapılan bir projedir. Elâzığ’da yenilebilir enerji teknoloji bölümü adı altında bir bölümü bulunmakta. Bu bölgenin ihtiyacı olan bölgenin sanayideki ve ülkedeki ilerlemesi ile ilgili olarak gelişmekteki teknolojiye ayak uyduran gençleri yetiştirmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

KOCA: M"ESLEKTAŞLARIMIZLA EĞİTİM KURUMLARI HAKKINDA FİKİR TERAKKİSİNDE BULUNMAKTAYIZ"

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca, ziyarette yaptığı değerlendirmede, Marmara Eğitim kurumlarının önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek “Bugün Elâzığ’ın önemli eğitim kurumlarından olan Elâzığ Marmara Eğitim Kurumlarındayız. Yerel Basınımızla Eğitim Kurumlarının Buluşması Programı kapsamında Marmara Eğitim Kurumlarındayız. Basınımızın değerli meslektaşlarımızla bir araya gelerek kahvaltıda sorunlarımızı ve eğitim kurumları hakkında fikir terakkisinde bulunmaktayız. Kurulduğu günden bu tarafa yapmış olduğu çalışmaları kamuoyu ile paylaşmak adına Elâzığ basını ve meslektaşlarımız sürekli görüş alışverişinde olduğunu bilen biri olarak bugün burada olmaktan dolayı mutluyuz. Bundan sonraki eğitim öğretim süresince de kendilerine başarılar diliyoruz. Marmara Eğitim Kurumları Elazığ’da bir ilki başardı eğitim dünyasında ilimizin ve ülkemizin en önemli problemlerinden olan ara elaman sıkıntısı ve sanayinin gelişmesi adına yapmış oldukları bu girişlim takdire şayan. Açıldığı günden bu yana da karşılık ve destek buldu.” şeklinde konuştu.
 

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER