ORGAN BAĞIŞI ARTIYOR

Elazığ'da organ bağışlayanların sayısı her geçen gün artıyor.

ORGAN BAĞIŞI ARTIYOR

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Organ ve Doku Bağış biriminin yaptığı çalışmalar neticesinde organ bağışında büyük bir artış olduğu gözlendi. Şehir Hastanesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 523 vatandaştan organ bağışı alındığı açıklandı.
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi tarafından 3 – 9 Kasım Organ Bağışı haftası kapsamında organ bağışına dikkat çekmek, organ bağışı bekleyen vatandaşlara umut kapısı olmak ve bu konuda halkı bilinçlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Kalıcı bir farkındalık için stant   şeklinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında 523 vatandaştan organ bağışı alındığı açıklandı. Etkinlikler sırasında katılımcılara organ bağışının tıbbi boyutunun yanı sıra dini boyutuna ilişkinde sunumlar yapılarak, organ bağışının önemine vurgu yapıldı ve konu temalı el broşürleri dağıtıldı.
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde poliklinik girişinde açılan stantta ise  vatandaşlara ve çalışanlara yönelik bilgilendirmeler yapıldı. Bu etkinlikte de 50 adet organ bağış talebi de kabul edildi.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinden yapılan açıklamada, Organ ve Doku Bağış birimimizin yaptığı çalışmalar neticesinde bağış taleplerinde büyük bir artış olduğu belirtilerek, "Ülkemizde 25 bin vatandaşımız organ bağışı beklemekte ve her yıl binlercesi organ bağışı beklerken yaşamını yitirmektedir. Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalarımızın sayısı dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artmaktadır." denildi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER