Uyuşturucu operasyonları: 2 Tutuklama

Elazığ'da uyuşturucu ile mücadele kapsamında düzenlenen operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyonlarda gözaltına alınan 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Uyuşturucu operasyonları: 2 Tutuklama

Alınan bilgiye göre, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışma yapıldı. Elazığ'ın farklı bölgelerinde gerçekleştirilen kontroller sırasında 2’si uyuşturucu madde alış-verişi yapıldığı, 1’i de uyuşturucu madde kullanıldığı esnada 3 olaya suçüstü baskın gerçekleştirildi.

Operasyonda, uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen 4 şüpheli polis tarafından gözaltına alındı, 6 şahsa da Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan adli işlem yapıldı. Şahısların yapılan üst aramalarında ise fişeklenmiş vaziyette 10 adet 7 gr esrar maddesi, 4 beste eroin maddesi, 12 adet ecstasy hap ve 1,43 gr da metamfetamin maddesi ile satıcı şahıslardan birinin ikametinde detektör köpeği şimşek eşliğinde yapılan aramalarda da 23 gr bonzai ve 8 gr eroin maddesi ele geçirildi.

Ayrıca, il genelinde denetimler sırasında şüpheli görülen şahısların yapılan kontrollerinde de; 1 şahsın üst aramasında 7 gr toz esrar maddesi ele geçirildi ve şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Kullanmaktan adli işlem yapıldı. Öte yandan uyuşturucu madde kullanmak suçundan aranma kaydı bulunan 1 şahıs da yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonlarda, gözaltına alınan şahıslar, tamamlanan işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi. 2 şüpheli uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER