Elazığspor Başkanı Anjiyo Oldu

Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil anjiyo oldu. 

Elazığspor Başkanı Anjiyo Oldu

Kulüp Başkanımız İrfan Yumakgil anjiyo oldu. 

Kalp damarlarında tıkanıklık tespit edilen Kulüp Başkanımız İrfan Yumakgil, uygulanan anjiyografi yöntemi ile sağlına kavuştu.

Göğüs ağrısı, çabuk yorulma ve halsizlik şikayeti ile Medical Park Elazığ Hastanesine başvuran İrfan Yumakgil’in kalp damarlarında tıkanıklık tespit edildi. 

Ardından tedavi altına alınan Başkan Yumakgil’in yüzde 99 tıkalı olan damarına, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Necati Dağlı tarafından anjiyografi yöntemi ile stent takıldı. 

Geçen hafta hastalandığını belirten Kulüp Başkanımız İrfan Yumakgil, “Belirtilerin kardiyolojide çıkacağını söylediler. Necati hocam ilgilendi. Tıkalı damarla tespit edildi. Damarına stent takıldı Diğer bazı damarlarda yüzde 50 durumunda tıkalı. Şuanda kendimi iyi hissediyorum. Hocamın yapmış olduğu operasyona ailem, Elazığspor ve şahsım adıma teşekkür ediyorum” dedi. 

Yumakgil’in göğüs ağrısı, çabuk yorulma ve halsizlik şikayeti ile geldiğini aktaran Prof. Dr. Necati Dağlı, “Başkanımıza efor testi yaptık. Efor testi kötü çıktığından dolayı planlı bir şekilde koroner anjiyografi planladık. Bir damarında yüzde 99 darlık saptadık. O damara bir tane stent koyduk. İki damarında daha yüzde 30 ve 50’lik darlık vardı. O damarlar için ilaçla tedavi yöntemi uygulayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER