“Zoru ve Savaşı Severim!”

Elazığspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Levent Eriş ayağının tozuyla yaptığı açıklamada tatil yapmaya değil savaşmaya geldiğini söyledi…

“Zoru ve Savaşı Severim!”

Birevim Elazığspor’da sezon sonuna kadar anlaşma sağlanan Teknik Direktör Levent Eriş, öğlen saatlerimde ilimize geldi. Spor müdürümüz Özgür Yıldırım’a değerlendirmelerde bulunan Levent Eriş, Elazığspor’un zor bir süreçten geçtiğini ancak yeniden ayağa kalkacağına inancının sonsuz olduğunu ifade ederken, Elazığspor’un çok büyük bir camia olduğunu söyledi. Zoru ve savaşmayı seven biri olduğu tatil yapmaya gelmediğini ifade eden tecrübeli teknik adam kadroda bildiği oyuncular bulunduğunu ve bu oyuncuların bazılarıyla geçmişte birlikte çalıştığını anımsatarak, onlarla hep birlikte taşın altına ellerini koymaları gerektiğini paylaşacağını belirtti.

Herhangi bir ön şartla göreve gelmediğini kaydeden Birevim Elazığspor’un teknik patronu, kimseyi darboğaza sokmak ve insanlara boş hayaller satmak istemediklerini kaydetti.

Levent Eriş’in açıklamalarından derlediğimiz satır başları şunlar;

*ELAZIĞSPOR HER ZAMAN AYAĞA KALKMASINI BİLMİŞTİR…

“Elazığ’da ve Elazığspor’da olmaktan öncelikle onur duyduğumun bilinmesini istiyorum tüm Elazığ Halkı tarafından. Bizler futbol adamıyız. Birgün biryerde, ertesi gün başka yerde profesyonelce bir mücadele içerisindeyiz. Ama bugün Elazığspor Kulübü’nde görev almaktan büyük onur duyuyoruz. Sıralamadaki yeri, takımın durumu, yaşadıkları, her türlü sorunları, başarıları, başarısızlıklarını çok yakinen bilen birisiyim. Ama ben hep şunu söylemişimdir. Elazığ gibi büyük camialar için, bulundukları veya oynadıkları yer önemli değildir hiçbir zaman. Elazığspor Takımı güneş balçıkla sıvanmaz diyecek kadar çok önemli bir bekraundtur Türk Futbolu için. Geçmişte birçok Süper Lig başarıları, Süper Lig’in haricinde 1.Lig’de oynamışlıkları, evet zaman zaman düşmelerde olabilir futbolda. Ayağa kalkmasını da Elazığspor hep bilmiştir. Sonuçların ötesinde zaman zaman kötü ortamlarda yaşamıştır. Ama birlik olup yeniden ayağa kalkmasını beceren bir kulüptür. Geçmişte burada görev yapmış teknik direktör arkadaşlarımın söyledikleri tek şey Elazığspor istediği zaman toparlanabilecek kadar çok büyük bir camiadır. Bu tekrar başaracağına yürekten inanıyoruz.”

*İNSANLARA BOŞ HAYALLER SUNAMAYIZ…

“Sevgili başkanımız zaten en zor zamanlarda da takımını almış ve güzel işler yapmaya çalışan birisi. İsmi, bekrauntu, kariyeri de başkanlık adına belkide bu ülkede ilk 5 kişiden birtanesi olur. Bunu çok yakinen bilen birisi olarak, 20 yıldır bu ülkede en üst seviyelerde takım çalıştırmış biri olarak bunu çok rahat söyleyebilirim. Görüşmede ön koşul diye adlandırmayalım. Şöyle diyelim. Önce kulüpler yaşamalı. Önce Elazığspor camiasını en güzel şekilde temsil etmenin mücadelesini vereceğiz. Devre arasına kadar oynayacağımız 7 karşılaşma var. Bu 7 karşılaşmada ümit ediyorum ki güzel neticeler almayı planlıyoruz. Bu güzel neticeleri aldıktan sonra da oturup şapkamızı önümüze koyacağız. Diyeceğiz ki biz hedefin neresine gidebiliriz. Hedefin neresinde olabilirizin planlamasını yapacağız. Amacımız kulübün yaşaması derken kimseyi darboğazlara sokmak, ülkemizin ekonomik gerçeğini de bilerek adımlarımızı atmak zorundayız. İnsanlara boş hayaller sunmamak zorundayız. Mevcut takımın çok değerli oyunculardan oluştuğuna inancım sonsuz. Ama bu kadro şampiyonluk için yeretlimi diye değerlendirirsek, tabiki geniş alternatifli bir kadronun olması şampiyonluk için önemli etkenlerden birtanesidir. Ama bireysel anlamda baktığımızda 7-8 tane en üst seviyelerde oynamış oyunculara sahip bir takımımız var. Bu karmayı iyi oluşturacağımızı düşünüyorum. Gençlerle bu ağabeyleri biraraya getirip başarılı bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum.”

*TATİL YAPMAYA GELMEDİK…

“Devre arası da oturacağız. Başkanımız, yönetim kurulumuz, camiamızın ileri gelenleri hep beraber Elazığspor adına yapılacak ne varsa, bulunduğumuz konum itibariyle, beni tanıyanlar iyi bilirler, ben zoru severim, savaşı da severim. Ben buraya tatil yapmaya gelmedim. Buraya büyük bir mücadele vermeye geldim. Taşın altına gövdemizi sokmaya geldik. Ümit ediyorum inşallah, herkesi heyecanlandıracak tekrar bu transfer tahtasıyla ilgili herkesin taşın altına elini koyacak bir ortam yaratırız. Çünkü bu camia o heyecanı hakeden bir camia. İnşallah bunu başaracak bir 7 hafta geçiririz.”

*BEN MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM. ELAZIĞ’IN ÇOCUKLARI TAKIM İÇİNDE OLMALI…

Ekibiyle alakalı bilgiler de veren Birevim Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş, kendisinin milliyetçi bir insan olduğunu ifade ederken, bu anlamda Elazığ’ın çocuklarının da takım içerisinde olması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda Antrenör Muammer Sürmeli ile bir görüşme yapacağını kaydeden Eriş, bunun yanı sıra bir yardımcısı, bir kaleci antrenörü ve bir de kondisyoneri ile birlikte görev yapacağını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 23:02

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER