Biraz Sitem Hekime… Birazda yönetime…

Annemin sağlıkçı olmasından ötürü sağlıkçılarla aramda farklı bir bağ var. Mesela annemden bildiğim için ister hekim olsun ister personel normal davranışlarımdan daha fazla nazik daha hoş görülü daha kibar olmaya çalışıyorum. Ama iyi niyet gerçekten su istimal ediliyor bunu iyi biliyorum.

Değerli okurlarım;

Bir önceki yazıma göstermiş olduğunuz alaka için sizlere teşekkürlerimi iletiyorum.

Sevgili Diş hekimleri (Dtler) sizlere samimiyetle bir kaç soru sormak istiyorum.

Size gelen hastalarınızın birçoğu bu soracağım şeyleri sorgulamamış olabilir veya seslerini duyurmaktan mustaripte olabilirler ama ben söylemek istiyorum.

Diş taşları temizlenmeden kanal tedavisi veya diş çekimi yapılamıyor mu?

Eğer yapılamıyor ise neden bin bir zorlukla randevu alıp gelen hastaları bilgilendirmiyorsunuz. Benim dişim ağrıyacak zorla 1 ay sonrasına randevu alacam hastaneye gelecem ama bana DT Meltem Alptekin Hanım benim ve diğer arkadaşlarımızın aleti arızalı önce dişlerinizin taşlarını temizletin sonra diş etleriniz düzelsin sonra bana randevu alıp gelin diyebilecek ;
Öyle mi?

Oradan bakınca siz hastaları asalak birer aptal olarak mı görüyorsunuz?

Madem aletler arızalı başınızda duran her kimse bostan korkuluğumu neden yaptırmıyor? Hangi hak ve cüretle beni ve insanları mağdur ediyorsunuz? Pardon ama yapmış olduğunuz büyük edepsizlik. Zaten 182 randevu hattına ulaşana ödül veriliyor verilmiyorsa da verilmeli. Zaten sistemden on beş günden önce randevu almak mümkün değil.

Diş Hekimliğinden sorumlu arkadaş sanırım sende koltuğuna bu sıcakta yapışıp kalmışsın klima önünde. Yâda denetleme yapmıyorsun durumlardan haberin bile yok. Koskocaman hastanede hekimlerin aletleri bozuk olur mu? Hem de sadece iki hekimin ki çalışır vaziyette. Ben hikâye çok okudum çok dinledim ama böyle rezil hikâyeyi ilk defa görüyorum hayatımda. Sağlık İl Müdürü Senin haberin var mı peki sen denetledin mi?

Bakın bu süreçte klinikleri kapatıp en rahat çalışan ekip sizlerdiniz. Diğer bölümlere nazaran fakat kendinizi o kadar rahata alıştırmışsınız ki artık çalışasınız yok sanırım.

Sevgili hekimim demek çok isterdim meltem hanım güzel bir vefa ve teşekkür etmeyi inanın çok isterdim.

Ama hastalara kibar yaklaşımınızın altında büyük bir oyalama süreci başlatmanız tamamen hayal kırıklığı oldu. Diş taşlarını bahane ederek diş çekimi veya kanal tedavimi yapmayarak benim hayatımda bir ilk edindiniz. Umarın son olarak kalırsınız.

Umarım aletle ve hekimlerle sorumlu olan kravatlı arkadaşlar klima karşısında oturarak değil de biraz hastalarla ilgilenip daha iyi bir hizmet için görevlerini layığıyla yapmaya çalışırlar.

Sizler zamanınıza nasıl değer veriyorsunuz bilemiyorum. Fakat benim zamanımı çaldığınız gasp ettiğiniz için sizi kınıyorum.

Yazıklar olsun…

YORUM EKLE
YORUMLAR
selma çağdaş
selma çağdaş - 2 ay Önce

her yazınızı merakla bekliyorum o kadar samimimi ve o kadar millet için şeyleri kaleme almak hemde cesurca gerçekten muhteşem helal olsun

emre üzmez
emre üzmez - 2 ay Önce

abi niye her yazında olanları yazıyosun birazda olmayanları yazsana :)))

mustafa kılıç
mustafa kılıç - 2 ay Önce

sonuna kadar okudum kibarca sitem demişsiniz ama o kadar haklısınız ki o kadar gerçekçi yazmışsınız ki tebrikler

hayati kılıçarslan
hayati kılıçarslan - 2 ay Önce

canım evladım gözlerinden öpüyorum hepimiz perişanız bunların sayesinde

ahmet
ahmet - 2 ay Önce

tebrik ederim

bizi gerizekalı sanıyorlar
bizi gerizekalı sanıyorlar - 2 ay Önce

öyle haklı bir yaz olmuşki cidden helal ya

Tuba Bulut
Tuba Bulut - 2 ay Önce

Bende 3 ay önce gittim özel bir diş hekimine gidiniz dediler

aydıncan
aydıncan - 2 ay Önce

Sen harika bir detaysın EKREM ÖZER