Şubat 2023 Ehliyet Sınav Soruları

Şubat 2023 Ehliyet Sınav Soruları

Ehliyet sınavına hazırlanan kursiyerlere yönelik ehliyet deneme sınavları hazırlayan ehliyethane, şubat ayında sınava girecek adaylar için yeni soruları yayınladı.

Şubat ayı için 28 testten toplam 1400 soru yayınlanmıştır. Sınava girecek kursiyerlere bu soruları mutlaka çözmelerini öneriyoruz. Soruları https://www.mebehliyetsinavsorulari.com/subat-2023-ehliyet-sinav-sorulari.html adresinden çözebilirsiniz.

Elektronik Ehliyet Sınavı

Elektronik ehliyet sınavı, yazılı sınavların bilgisayar ortamında yapılması anlamına gelir. Bu sistemde, adaylar bilgisayar ekranı üzerinde sorulara cevap verir ve sonuç anında ekrana yansıtılır. Bu sistem, sınavların daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapılmasını sağlar. Ayrıca, bu sistem sayesinde adaylar sınav sonucunu anında öğrenebilirler. Elektronik ehliyet sınavı, sınavların daha verimli ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Ancak, bu sistem sadece yazılı sınavlar için kullanılmaktadır, pratik sürüş testi hala gerçek arabalar üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Ehliyet sınavları toplam 50 sorudan oluşmaktadır. 4 ana başlıktan oluşan ehliyet sınav sorularının dağılımı şu şekildedir:

  • İlk Yardım: 12 adet soru
  • Trafik ve Çevre Bilgisi: 23 tane soru
  • Motor ve Araç Tekniği: 9 tane soru
  • Trafik Adabı: 6 tane soru

Toplam 50 sorudan oluşan ehliyet yazılı sınavının geçiş şartı en az 70 puan alınmasıdır. Değerlendirmeler 100 puan üzerinden yapılır. Adayın en az 70 puan alması için 50 soru arasından en az 35 soruyu doğru yanıtlaması gerekmektedir. Ehliyet sınavında liseye veya üniversiteye giriş sınavlarında uygulanan yanlışların doğruyu götürmesi sistemi uygulanmamaktadır. Ehliyet sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürmez. Bu nedenle en az 35 soruya doğru cevap vermeniz sınavı geçmeniz için yeterlidir. Doğru yaptığınız soruların alanlarına bakılmaz. Örneğin ilk yardım sorularının hepsini yanlış yapmış olabilirsiniz ancak geri kalan 38 soruyu doğru yapmanız sınavı geçmeniz için yeterlidir.

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER