Elazığ Deva Partisi Kadın Çalışmaları Başkanlığı adına açıklama yapan Nurgün Zorlunun Basın Açıklaması

Kıymetli Elazığlı anneler, ablalar, kardeşlerim 9 Mart 2020 tarihinde Sayın Genel Başkanımız Ali BABACAN ve yol arkadaşlarının kurmuş olduğu DEVA Partisi ülkemizin bir REÇETESİDİR.81 ilde çok hızlı bir teşkilatlanma süresi sonrası ilimizde de bu teşkilatlanmalar hızla devam etmektedir. Zaman kaybımız yok, her saniyemiz yaraları olan Elazığ için bir DEVADIR düşüncesindeyiz. Sahalara inip , sizlere ulaşmak dertlerinizi dinlemek için sabırla azimle mücadele içerisindeyiz. Kıymetli kadınlar, sayın genel başkanımızın Türkiye’ye yazılacak olan deva reçetesindeki en büyük payı bizlere yöneliktir. SEVGİLİ ELAZIĞ KADINLARIMIZ, Siyasette kadınların sayısı arttıkça çözümlerinde artacağına inandığımız bu günlerde ,Sayın Genel Başkanımız Ali BABACANIN kadın ve genç kardeşlerimize toplamda %55’lik parti tüzüğü içinde yer verdiği DEVA partimizde siz sevgili Elazığ KADINLARINIDA, ilimizin sorunlarına birlikte çözüm bulmaya, fikirlerinizi paylaşmaya, dertlerimize DEVA olmaya birlik olmaya, yol arkadaşlığı, dava kardeşliği yapmaya korku siyasetini yenip “DEVA” zamanı demeye davet ediyorum.

Sevgili Elazığlı Kadınlar 24 Ocak 2020 tarihinde yaşamış olduğumuz deprem sonrası, Elazığımızın yaraları halen sarılamamış ve bu enkazın altında halen maalesef kalkamamış olduğumuz aşikardır. Hem deprem hem de deprem sonrası ülkemizi saran pandemi ile kadınlarımız bir kez daha çaresiz ve bitik kalmıştır.

Evet kadınlarımız diyorum; çünkü hem deprem hem de pandemi sonrası en büyük “ANAÇLIĞI” “ANNE” olarak bizler yaptık. Çocuklarımızın eğitime uzak kalması, yıkılan yuvalarımızın yerlerine yenilerinin hızla yapılmaması siyasi iradenin ilimize vermiş olduğu değeri bir kez daha hatırlatmaya yetmiştir. Konteyner kentlerde daha kucağındaki bebeği ile yazın sıcağında, bugünler de de başlayan soğuklarla boğuşan anneler sahipsizlik çığlığı atarken, birilerinin bu çığlıklara ses vermesi gerekirken, birde tepki ve hakaretler etmesi bizleri derinden yaralamıştır. Geç alınmış kararların ilimize gösterilmeyen ilginin bedelini ödemek zorunda değiliz! Deprem sonrası yapılacak olan yaşam alanı dar evlere, artan kira oranlarına, yaşanan ekonomik sıkıntıları sineye çekmeye

                                                                   MAHKUM DEĞİLİZ !

Evet SAHİPSİZ değiliz! Bir olup oy değil “YÖN” verirsek ve bir kez olsun ders verirsek bizi anlayacaklardır. Ülkemizde bugün bu sorunlar geneldir ve bir yenilik şarttır. Bu yeniliği  ve ŞAHLANIŞI gelin birlikte biz kadınlara büyük bir yer veren Sayın Genel Başkanımız Ali Babacana yol arkadaşlığı yaparak hem ilimize hem de ülkemize katkı sağlayalım.

                                                             Ve Son Olarak Diyorum Ki;

                                                     ARTIK SAHİPSİZ DEĞİLSİN ELAZIĞ

                                                 DERTLERİNİZE ORTAK ARIYORSANIZ

                                                                    BİZ DEVA’YIZ…

                                                DERTLERİNİZE ÇÖZÜM ARIYORSANIZ

                                                                    BİZ DEVA’YIZ…

YORUM EKLE

banner4

banner3