Abdulsamet Eren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Asaleten Atandı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Abdulsamet Eren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla İl Müdürlüğü görevine asaleten atandı.

Abdulsamet Eren Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Asaleten Atandı

Elazığ’da başarılı çalışmalara imza atan ve özellikle Elazığ Depremi döneminde yapmış olduğu çalışmalarla her kesimin takdirini toplayan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren İl Müdürlüğü görevini vekâleten yürütüyordu. Resmi Gazete’de yayınlanan 2020/179 karar gereği Abdulsamet Eren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine asaleten atandı.
BAŞARILI ÇALIŞMALARIYLA GÖZ DOLDURAN ABDULSAMET EREN KİMDİR?
1981 yılı Elazığ doğumlu olup ilk, orta ve lise tahsilini Elazığ’da tamamladı. Fırat Üniversitesi BESYO Öğretmenlik Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde “Spor Yönetimi” alanında, “Spor Yöneticilerinin Eğitim Durumları ve Yeterliliği” konusunda yaptı. Spor Bilimleri alanında birçok makale ve araştırma yapmış. Kaya Karakaya Spor Lisesi kurucu öğretmenlerinden olup, yine aynı okulda idarecilik görevlerinde bulundu. Ardından Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Doğanyol İlçe Spor müdürlüğü görevi yürüttü. Atletizm, Voleybol Antrenörlüğü ile Yüzme ve Atletizm Hakemliği belgelerine sahip olup; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite tahsili boyunca Amatör Spor Kulüplerinde ve okul futbol takımlarında uzun yıllar lisanslı futbol oynadı. Elazığ’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yönetim kurullarında önemli görevlerde bulundu. Atletizm Federasyonu Başkanlığına bağlı Eğitim Kurulu ve Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü kurullarında çeşitli görevlerde bulundu.
Beden Eğitimi Öğretmenliği yıllarında ferdi ve takım sporlarında Türkiye Birinciliği dereceleri elde etti. Bakanlıktan aylıkla ödüllendirme, valilik makamından takdir ve teşekkür belgeleri aldı.  Televizyon kanallarında spor programı yapımcılığı ve moderatörlüğü yapmanın yanı sıra yerel gazetelerde uzun yıllar spor alanında köşe yazarlığı yaptı. İl Müdürü Vekilliğine atanmadan önce, şube müdürü görevini yürütmüş olan Eren, evli ve iki çocuk babasıdır

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3