AK Parti İl Başkanlığı İçin Yarış Başladı

AK Parti Elazığ İl Başkanının belirlenmesi için teşkilat üyelerinin katılımıyla temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti İl Başkanlığı İçin Yarış Başladı

Ramazan Gürgöze'nin istifasının ardından boşalan AK Parti Elazığ İl Başkanlığı için aday belirleme süreci başladı. AK Parti Genel Merkezi, Elazığ İl Başkanını belirlemek için temayül yoklaması yaptı.

AK Parti İl Binası toplantı salonunda gerçekleşen temayül yoklamasına AK Parti 25. Dönem Ankara Milletvekili ve Elazığ İl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı ile Bölge Koordinatörü Mahmut Gürcan başkanlık yaptı.

Temayülde il yönetim kurulu üyeleri, İl kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, İl disiplin kurulu üyeleri, demokrasi hakem kurulu üyeleri, Merkez ilçe yönetimi, AK Parti İl genel meclis üyeleri, AK Parti Merkez ilçe belediye meclis üyeleri, Kadın kolları ilçe başkanları, Belde başkanları ve Belde belediye başkanları oy kullandı. Temayülde her üyeye üç isim yazma hakkı verildi.

İl Başkanlığının belirlenmesi sürecinde il kadın ve gençlik kolları başkanları, eski il başkanları, il ve ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, il genel meclis başkanları ile yüzyüze görüşme yapılacak. Kurucular kurulu üyeleri, mevcut ve eski milletvekilleri ise görüşme usulü ile fikirlerini beyan edecek.

"TEMAYÜL YOKLAMASI YÜZDE 20 BELİRLEYİCİ UNSUR"

AK Parti 25. Dönem Ankara Milletvekili ve Elazığ İl Koordinatörü Mahmut Sami Mallı, yaptığı açıklamada, temayül yoklamasının il başkanlığını belirleme konusunda yüzde 20 belirleyici unsur olduğunu kaydetti. 

Mallı: "Temayül süreci bu işin yüzde 20'si. Temayülden çıkan isimler arasında il başkanı olan abilerimiz, ablalarımız oldu. Temayülü biz çok önemsiyoruz. isim havuzu anlamında en önemli yaptığımız değerlendirmelerden bir tanesidir." dedi.

"BU BİR BAYRAK YARIŞI"

İl Başkanlığının bir bayrak değişimi olduğunu belirten Mahmut Sami Mallı: "Bugün geldiğimiz noktada bir temayül süreci olacak. Sonuçta biz Ramazan abiyi seviyoruz. 5 yıl boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ramazan abiden önceki il başkanlarımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışı, bayrak değişimi. Allah birliğimizi beraberliğimiz daim kılsın. Ben bu süreçleri yaşadım. Ama hiç küsmedik, kırılmadık. Olanda hayır vardır dedik. Birkaç yıl sonra biz tekrar göreve çağrıldık. Kaldığımız yerden hizmet etme fırsatımız oldu. AK Parti bugünlere kadar herkese dokunmuş bir partidir. Sonuçta il başkanlığı sürecini bir kişi yönetecek. Bugün burada temayülümüzü yapacağız. Temayülü yaparken birilerinin yönlendirmesi ilme değil de kendi hür iradenizle 3 isim yazmanızı istiyoruz." diye konuştu.

SOKAĞIN NABZI TUTULACAK

Elazığ'da sokağın ve sivil toplum kuruluşlarının nabzını tutacaklarını da belirten Mallı: "Birkaç gün Elazığ'da olacağız. Hem sokağın, hem teşkilatımızın hem sivil toplum kuruluşlarının nabzını tutacağız. Onların duygu ve düşüncelerini alacağız. Şehirden ayrıldıktan sonra yapılan çalışmayı AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı birimine, Erkan Kandemir başkanımıza  bu raporu teslim edeceğiz." ifadelerini kullandı.

KİMLER ADAY?

Kulislerden edinilen bilgiye göre Şerafettin Yıldırım, İbrahim Gök, Haydar Evliyaoğlu, Sebahattin Kent, Selahattin Çobanoğlu, İbrahim Kayaoğlu, Mahir Sönmez ve Rahman Kızılkaya AK Parti Elazığ İl Başkanlığı için yarışıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 12:32

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3