ARI KOVANI YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ YÜZLERCE KOVAN ARI TELEF OLDU

Adana'dan yola çıkan Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Yadin SAĞDIÇ ve Elazığ İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Ali ALINAK Malatya iline 30 Km mesafede kaza geçirdi.

ARI KOVANI YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ YÜZLERCE KOVAN ARI TELEF OLDU

Adana'dan Bingöl'e gitmekte olan arı kovanı yüklü TIR, Malatya Doğanşehir yolu arasında kaza yaptı. Kazada ölü ve yaralı olmazken, kovan arılar telef oldu.
Edinilen bilgiye göre Adana'dan yola çıkan ve içinde Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Yadin Sağdıç ve Elazığ İli Arı Yetiştiricileri Birliği üyesi Ali Alınak’ında bulunduğu arı kovanı yüklü TIR, Malatya Doğanşehir yolu arasında kaza yaptı. Tır Sürücünün uyuması sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek devrildi. TIR'ın dorsesinde bulunan arı kovanları yola savruldu.
Devrilen tırda ölü veya yaralı olmazken bulunan kovan arılar telef oldu. 
Meydana gelen kazada arıcıların yardımlarına; Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay ve ekibi , Bingöl Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve ekibi, Malatya Ari Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu ve ekibi kaza yerine anında intikal ederek geriye kalan kovanların Bingöl’e geri gönderilmesinde yardım ettiler.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3