BAŞKAN CANBAY’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Elazığ ili Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Canbay Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Canbay mesajında, bayramların birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren nadide günler olduğunu, ancak koronavirüs dolayısıyla bu bayramı da geçtiğimiz Ramazan Bayramı gibi hassasiyet ve mesafe ile geçirmek gerektiğini söyledi.

BAŞKAN CANBAY’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Elazığ ili Arı Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Canbay, “Bayramlar tüm dünya Müslümanları için birlik, kardeşlik, barış ve esenlik demektir.

Dayanışma duygularının zirve yaptığı, dargınlık ve kırgınlıkların unutulması gerektiği nadide günlerdir.

Kurban, kişinin kendisine hak gördüğü rızkı başkasına da hak görmesidir.

Kurban Bayramı demek sadece kurban kesmek değil, paylaşmak, yardımlaşmak ve sevdiklerimizle bir arada ‘temas hassasiyeti’ gözetilerek güzel vakit geçirmek demektir” dedi.
 
“Vicdan ve merhameti hatırlatması en büyük arzumuzdur”
 
“Gönülleri yumuşatan Kurban Bayramının, insanlığa vicdan ve merhameti de hatırlatması en büyük arzumuzdur” diyen Canbay sözlerini, “Kurban Bayramı’nın Suriye, Filistin, Doğu Türkistan ve Myanmar başta olmak üzere dünya üzerinde din kardeşlerimizin yaşadığı zulümlerin sona ermesine vesile olmasını, İslam coğrafyasının da aynı heyecanı her bayram yaşamasını ümit ediyorum. Aziz milletimizin ve Müslüman kardeşlerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik eder, Rab’bimden yılına kedersiz eriştirmesini dilerim” ifadeleri ile noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 13:04

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3