Başkan Şerifoğulları Mustafapaşa Mahallesi’nde

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde yıkımın yaşandığı Mustafapaşa Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, yeni konutların inşa çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Başkan Şerifoğulları Mustafapaşa Mahallesi’nde

Elazığ’da 24 Ocakta meydana gelen 6.8’lik depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde Mustafapaşa Mahallesi’nde başlatılan 353 konutun inşasına ilişkin çalışmalar sürüyor.
Başkan Şahin Şerifoğulları Mustafapaşa Mahallesi’nde yıkımın gerçekleştirildiği sahada incelemelerde bulunarak, başlatılan konut inşa çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.
Başkan Şerifoğulları yaşanan depremin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum koordinesinde ivedilikle çalışmaların başlatıldığını ifade ederek, “Ülke olarak bir yandan Korona virüs (KOVİD-19) salgını ile mücadele ederken, 24 Ocak'ta meydana gelen ve merkez üssü Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremin yaralarının sarılması ve vatandaşlarımızın sağlam ve güvenli evlerine kavuşması amacıyla da çalışmalar süratle devam ediyor. Toplam 20.417 konutun bir kısmı rezerv alanlarında, bir kısmı ise yerinde kentsel dönüşümle yılsonuna kadar inşa edilecek. Devletimizin güçlü desteğiyle, şehrimizdeki eski yapı stoku yenilenerek, güvenli konutlarıyla depreme hazırlıklı bir şehir olacağız.” dedi.
24 Ocak depreminde yıkımın yaşandığı Mustafapaşa Mahallesi’nde yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarıyla 353 konutun inşa çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Şerifoğulları, “Mustafapaşa Mahallemizde çalışmalar sürüyor. Bu süreçte de depremin hemen ardından en üst perdeden yaşadığımız devlet-millet birlikteliğinin güçlü dayanışması ile devletimiz hemşehrilerimizin yanındadır. Evleri yıkılan vatandaşlarımıza bu süreçte devletimizin kira yardımları devam ediyor. İvedilikle yeni konutların inşası tamamlanarak, hemşehrilerimizin yeni konutlarına kavuşmaları sağlanacaktır. Bizler de yerel yönetim olarak her zaman hemşehrilerimizin yanında yer alarak tüm gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Elazığmedya

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan
Adnan - 5 ay Önce

Sahada yanımızda durmana gerek yok sayın başkan deprem sebep oldu evimiz yıkılıyor cıkartığınız imarla gelen 150 bin ve üstü para istiyor 25 sene yüzde 40 ile yapılan binanın kullanım alanını yüzde 30 düşürdügünüz için boşuna sahada reklam yapmanıza gerek yok cıkan imarda kimin kimin yanında olduğu cok acık belli

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3