Çelik: Çiftçilerimiz desteklenecek 

Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik, Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlı olan çiftçilere destekler verileceğini belirterek, bu desteklerin detaylarını paylaştı 

Çelik: Çiftçilerimiz desteklenecek 

Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik, fabrikanın sözleşmeli olarak buğday, arpa, dane, mısır ve ay çiçeği üretimi yapmak isteyen ve Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan çiftçilere destekler sağlanacağını duyurdu.  Çelik, 2018-2020 yıllarının birinde pancar ekmiş olan üreticilere avans verileceğini, diğer üreticilerden avans talep edenlere verilecek avans miktarının yüzde 5’i üzerinden teminat mektubu isteneceğini kaydetti.  
ÇELİK: ŞAHSEN MÜRACAAT EDEREK, SÖZLEŞME YAPMALARI GEREKİYOR
Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik, “Ürünler lisanslı veya Toprak Mahsulleri Ofisi depolarında teslim alınacaktır. Hububat fiyatı, Toprak Mahsul Ofisi fiyatının en az yüzde iki üzerinden; ay çiçeğinde ise bakanlık fiyatı esas olacaktır. Ürün bedel ödemesi, ürünün tesliminden sonra beş iş günü içerisinde yapılacaktır. Avans miktarı ise buğday da ton başına 300 lira, arpada ise 250 lira ödenecektir. Avans ödemeleri ise 2020 yılı mayıs ayında yapılacaktır.  Bu imkanlardan yararlanmak isteyen çiftçilerin en kısa zamanda Elazığ Şeker Fabrikasına şahsen müracaat ederek, sözleşme yapmaları gerekiyor” dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3