CHP Elazığ Milletvekili Adaylarının Seçim Çalışmaları Devam Ediyor

CHP Elazığ Milletvekili Adaylarının seçim çalışmaları Karakoçan ilçesinde devam etti.

CHP Elazığ Milletvekili Adaylarının Seçim Çalışmaları Devam Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili ve 28. Dönem Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı Gürsel Erol beraberinde CHP Elazığ Milletvekili Adayları Abdullah Akın, Ahmet Yıldız, Alım Çeliker Özdemir ve Azad Alınak seçim çalışmalarına devam ediyor.

Milletvekili Erol ve beraberindeki heyet, ilk olarak Karakoçan İlçesi’ndeki esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Atatürk Caddesi üzerinde esnafları gezerek taleplerini dinleyen Milletvekili Erol, partisinin ilçe teşkilatı önünde vatandaşlara seslenerek: “Bir siyasetçinin başarısı, kendisine sandıktan çıkan oy değildir bir siyasetçinin başarısı kendisine oy veren vermeyen herkesin gönlüne girebilmek, güvenini kazanabilmek ve herkesin sevgisini kazanabilmektir. Ben yalnızca bana oy verenlerin değil, bana oy veren vermeyen herkesin milletvekiliyim’ dedim. Elimden geldiği kadar size layık olmaya çalıştım.” Dedi.

Milletvekili Erol, milletvekilliği sürecinde tek bir kırgınlığının olduğunu söyleyerek: “Bu milletvekilliği dönemi içerisinde beni en fazla üzen, kıran bir tek şey oldu. O da bu şehrin AK Partili dört milletvekili ve bu şehrin siyaset dinamikleri beni yok saydılar. Yani 41 yıl aradan sonra CHP’den seçilmiş ve sonrasında halkın içinden halkla hemhal olan bir milletvekili olarak beni yok saydılar. Ama nereden nereye geldik. Onlar benim milletvekilliğimi yok saydılar ama halk da onları yok saydı. Bugün dördü de yok.” ifadelerini kullandı.

CHP heyeti, daha sonra yine aynı cadde üzerinde bulunan partisinin ilçe seçim koordinasyon merkezi açışını gerçekleştirdi.

Milletvekili Erol ve diğer adaylar, ardından Sarıcan Beldesine geçerek burada çalışmaları hakkında bilgi verdi. Heyetin, daha sonra Palu ve Kovancılar ilçesinde ziyaretlerini sürdürecekleri bildirildi.

Öte yandan GES yatırımcıları ile de bir araya gelen Milletvekili Erol ve beraberindekiler vatandaşın mağduriyetlerini dinledi.

Erol yatırımcının kazanılmış haklarının verileceğini söyleyerek: “GES projeleri ile ilgili Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın’ı da bilgilendirmiştik. Sizlerin bize verdiği bilgi doğrultusunda biz de Ahmet Akın’a iletmiştik. Akın da sizin sorununuzun çözümü ile ilgili önerilerini seçim bildirgemize koyduk. Bunlar kazanılmış haktır ve kazanılmış haklar yeniden iade edilecek. Sözleşme kurulları şartları ne ise yasal haklarınız devam edecek. Genel Başkan Yardımcımızın bu işle ilgilenmesinin önemi ise bu dönem milletvekili adayı yapılmadı çünkü genel başkanımızı, kendisinin Enerji Bakanı olacağını bildirdi.” Dedi.

İktidar olmaları halinde Ahmet Akın’ın Bakanlığında çözülecek ilk sorunlardan birinin GES olacağı sözünü veren Milletvekili Erol: “Konuyu da bilen birisi olduğu için bu sorunu seçimden sonra kurulacak bizim kabinemizde Ahmet Akın’ın çözeceği ilk işlerden birisidir. Bu size bir ayrıcalık değildir, bu tam tersine sizin hak sahipliği olduğunuz konu ile ilgili yaratılan bir mağduriyetin giderilmesidir. Bunun çözümü bizde ve hiç merak etmeyin. İnşallah, iktidarımızda Ahmet Akın’ın bakanlığında bu sorun çözülecek ve çözeceği ilk iş de budur. Bunun sözünü burada veriyorum, Diyelim ki olumsuz bir tablo ile karşı karşıya kalındığında da biz bununla ilgili yine kanun tekliflerimizi meclise vereceğiz ve mecliste gündeme getireceğiz. ” dedi.

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER