Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehit Ailesine Başsağlığı Diledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de şehit düşen hemşehrimiz teğmen Canberk Tatar’ın babası Çetin Tatar ile telefonla görüşerek taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehit Ailesine Başsağlığı Diledi

Suriye'nin İdlib kentinde gerçekleştirilen yol kontrol devriyesi sırasında meydana gelen patlama sonucu Elazığlı Piyade Teğmen Canbert Tatar şehit olmuştu. Şehit Asker memleketi Elazığ'da gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ ziyareti kapsamında şehidin ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. Taziye ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Teğmen Canberk Tatar’ın babası Çetin Tatar ile telefonla görüşerek başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmesinde: "Çetin Bey, başınız sağolsun. Yavrumuz, sevgili peygamberimize bir şehit olarak komşu olacak inşallah. Sizler de böyle bir şehidin babası olacaksınız. Böyle bir şehidin annesi, böyle bir şehidin eşi, ailece bu mutluluğu tabi ebedi alemde yaşama imkanınız olacak inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ben de Milletim adına sizlere şükranlarımı bildirelim istedim." dedi.

Şehit Babası Çetin Tatar ise, "Sizler sağolun. Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağolsun. Allah eksikliğinizi vermesin inşallah." dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3