Deprem Raporu Vali Yırık’a Teslim Edildi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Yapısal Hasarları Araştırma Grubu ile birlikte Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı ziyaret ederek, Sivrice Depremi Elazığ Bölgesi Yapısal Hasarlar İnceleme ve Değerlendirme Raporu’nu takdim etti.

Deprem Raporu Vali Yırık’a Teslim Edildi

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde Fırat Üniversitesi akademisyenleri hasar tespit çalışmaları, inceleme ve değerlendirme sürecinde aktif rol alarak yoğun mesai harcadı. Deprem süreci boyunca sahada inceleme yapan akademisyenler; gözlem, değerlendirme ve incelemelerini rapor haline getirerek yazılı bir kaynak oluşturdu.

 Fırat Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan 24 Ocak 2020 MW 6.8 Sivrice Depremi Elazığ Bölgesi Yapısal Hasarlar İnceleme ve Değerlendirme Raporu” Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın katkılarıyla basılı hale getirildi.

Fırat Yapısal Hasarları Araştırma Grup Koordinatörü Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç ile birlikte grup üyesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile birlikte Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a Sivrice Depremi Elazığ Bölgesi Yapısal Hasarlar İnceleme ve Değerlendirme Raporu’nu takdim ettiler.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 10:47

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER