DEVA PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI MEHMET KANGAL’IN 23 NİSAN MESAJI

Milletimizin küllerinden yeniden doğuşunun simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclis’inin 101. kuruluş yıl dönümünü milletçe büyük bir sevinçle kutlamaktayız.

DEVA PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI MEHMET KANGAL’IN 23 NİSAN MESAJI

Halk iradesinin ve demokrasimizin yegane adresi olan TBMM'nin açılmasıyla bağımsız ve güçlü Türkiye'nin de temelleri atılmış,  meclisimiz ; gücünü milletten alan, milletin egemenliğine dayalı Cumhuriyetimizin kurulmasında, milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasında büyük bir görev üstlenerek tarihimizdeki hak ettiği saygın yerini almıştır. Mustafa Kemal Atatürk ''ün de dediği gibi;

“ Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Bu anlayış içerisinde kurulan meclisimizin , ilelebet aynı düstur ile varlığını devam

ettirmesi de,  ülkemizin aydınlık geleceği için vazgeçilmez bir unsurdur.

Meclisimizin kurulmasıyla , Millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, ayrıca geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verilen önem ve duyulan güvenin bir ifadesi olarak , bu bayram onlara da armağan edilmiştir.

Dünyada tek çocuk bayramı olan ve barış, kardeşlik gibi değerlerin paylaşılmasına, farklı kültürlerin buluşup kaynaşmasına vesile olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Devletimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu bilinçle yetişmesi amacıyla farkındalık oluşturmak açısından önemli bir vesiledir.

Yarının gençleri ve büyükleri olarak çocukların, üstlendiği bu tarihsel sorumluluğun gereklerini yerine getirmek için yılmadan çalışacağına, ulaşacağı yeni başarılarla, ülkemizi geleceğe taşıyacağına olan inancımız sonsuzdur.

Bu vesile ile, çocuklarımızın yüreklerindeki sevginin,  gözlerindeki ışıltının, yüzündeki gülümsemenin hiç eksilmemesi dileği ile bayramın tüm dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temenni ederim.

DEVA PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI

Av. Mehmet KANGAL

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 13:28

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER