DÜNYADA COVİD-19 VE ENGELLİLER

10-16 Mayıs engelliler haftası nedeniyle bir basın açıklaması yapan, Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat, yaşanan pandemi salgınında engellilerin riskli guruplar içerisinde olduğunu ifade etti.

DÜNYADA COVİD-19 VE ENGELLİLER

Türkiye Beyazay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat, açıklamasında, “ Dünyanın mücadele içinde olduğu yeni tip koronavirüs ülkemizde etkisini yitirmekte olduğu bu günlerde,  başka ülkeler ise kendi çapında ciddi bir mücadele veriyor. Ve her ülkenin mücadelesi gerçekten kendi insanları, hükümeti ve sağlık sistemi için çok önemli
engellilerin dünyadaki bu salgından nasıl Etkilendiğine baktığımızda, yüksek riskli bir grup olarak görülen engelliler ve engelli hakları savunucuları bu salgından büyük endişe duymaktalar. Yaşlılarla birlikte, engelli ve kronik sağlık problemi olanlar da yeni tip koronavirüsten kaynaklanan birçok komplikasyon sebebiyle diğer insanlara oranla daha fazla ölüm riski taşıyor. 
Bu bedenle bu yıl 10-16 Mayıs engelliler haftası cumhurbaşkanlığımızın almış olduğu sosyal mesafe kurallarına bizlerde uyarak bu zorlu süreci birlikte atlatmaya çalışmaktayız. Bu nedenle Engellilerimizle sosyal medya ve görüntülü toplantılar yaparak bilgilendirme çalışmaları yapmaktayız. Umuyoruz ki ülkemiz en kısa sürede bu salgından başarılı bir şekilde çıkacaktır. Bizde Hayat eve sığar yerine hayat engellileri Sever sloganıyla engelliler için çalışmalarımızı her zaman olduğundan daha iyi bir şekilde sürdürebiliriz. 
10 -16 Mayıs engelliler haftası yeni dünya düzeniyle beraber daha sağlıklı, daha güçlü, daha duyarlı bir şekilde kutlanmaya devam edeceğimizin bilinciyle, 10-16 Mayıs engelliler haftası tüm engellilerimize güzel günlerin habercisi olmasını diliyorum. “ dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3