Eğitimci Yazar Sabri Ağaoğlu'ndan KAR- YÖR-DER'e teşekkür

Eğitimci Yazar Sabri Ağaoğlu, Merkezi Ankara’da bulunan ve farklı alanlarda etkinlikler yapan Karakoçan ve Yöresi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Eğitimci Yazar Sabri  Ağaoğlu'ndan KAR- YÖR-DER'e teşekkür

Eğitimci Yazar Sabri  Ağaoğlu, yaptığı açıklamada,  Kısa adı  KAR- YÖR- DER olan Karakoçan ve Yöresi  Sosyal  Yardımlaşma  ve Dayanışma  Derneği'nin Elazığ İline bağlı Karakoçan, Kovancılar, Palu, Bingöl İline bağlı Kiğı, Adaklı, Yedisu  ve Yayladere, Tunceli  İline bağlı Mazgirt ve Nazimiye İlçelerini bünyesinde barındıran ve geniş bir bölgeye hitap eden bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu söyledi.

16 yıl önce kurulan derneğin çok faydalı faaliyetler yaptığını belirten Ağaoğlu, "Karakoçan ve yöresinde  bulunan ilçelerden olup da  Ankara’da  ikamet  eden  hemşerilerimiz bu dernek sayesinde bir çatı altında  toplanmış  ve kaynaşmaları  sağlanmıştır. Yine bu dernek sayesinde kardeşlik  ve hemşerilik bağları geliştirilmiş ve güçlenmiştir." dedi.

Derneğin, bölge insanları arasında  sosyal  yardımlaşma ve dayanışma  kültürünün  gelişmesine vesile  olduğunu ifade eden Ağaoğlu, "Derneği  ve Bölgeyi tanıtmak  amacıyla Bağin isimli bir dergi çıkarılmış ve çıkarılmaya devam edilecektir. Bu güzel Hizmetlere vesile  olan  KAR- YÖR- DER’in kurulmasında  büyük emeği  geçen ve Hakkın Rahmetine kavuşmuş  bulunan  Karakoçan Eski Belediye Başkanı Merhum Abdulselam  Çiçek’e Allah’tan rahmet dilerim. Ruhu Şad Olsun. Derneğin Fahri Üyesi  olan Derneğe yardım ve desteğini  hiçbir zaman  esirgemeyen  değerli hemşerimiz  Prof. Dr. Kadirhan  Sunguroğlu’na,  Derneğin Kurucu Üyesi  ve uzun süre dernek başkanlığı yapmış olan Emekli  Eğitimci  Osman Okçuoğlu’a,  Yine derneğin İlk kurucularından olan ve bir dönem dernek başkanlığı yapmış ve Dernek binasının alımında büyük katkıları olan Emekli Albay Ali Aradağ’a,  Derneğin Yönetim Kurulunda Uzun Süre Görev almış,  Derneğe ait Derginin hazırlanmasında büyük katkılar sağlamış olan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanı Feyzullah Çiftçi’ye  yine derneğe büyük katkıları olan  Eski Dernek Başkanı  Emekli Kemal  Yılmaz’a, eski dernek başkanlarından Habip Çelebi’ye ve Bayram  Önal’a,  Derneğin Kurulmasında katkıları olan ve yönetim kurulunda uzun süre görev almış olan  Sıddık  Çelik’e,  derneğin şimdiki Başkanı Hüseyin  Çaynak’a, Dernek kurulduğu günden bugüne kadar,  Yönetim Kurulunda  görev almış olanlara ve Derneğin tüm üyelerine en kalbi duygularımla  şükranlarımı arz eder. Derneğin  daha güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ederim." dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3