Fırat Üniversitesi Final Sınavlarıyla İlgili Açıklama Yaptı 

Fırat Üniversitesi öğrencileri final sınavlarının yüz yüze değil de online yapılması yönünde sosyal medyadan kampanyalarını sürdürürken konuyla ilgili Fırat Üniversitesi’nden bir açıklama yapıldı. 

Fırat Üniversitesi Final Sınavlarıyla İlgili Açıklama Yaptı 

Fırat Üniversitesi’nde sınavların yüz yüze yapılacağının açıklanmasının ardından binlerce öğrenci yaklaşık bir haftayı aşkın bir süredir sosyal medyada sınavların online yapılması için kampanya düzenleniyorlar. Dün gerçekleştirilen kampanyada öğrencilerin oluşturduğu “FinaliUzaktanYapFÜ” etiketi Twitter’da Türkiye gündemine üçüncü sıradan girdi. 
Kanal Fırat Canlı yayınında da öğrencilerin talepleri gündeme getirildi daha sonra konuyla ilgili Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da paylaşım yaptı. Dün yaşanan sürecin ardından Fırat Üniversitesi bugün bir açıklama yaptı. Üniversite rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, bütün seçeneklerin değerlendirildiği belirtildi.   
İşte Üniversitenin o açıklaması şöyle; 
Koronavirüs salgını dolayısıyla, Üniversitemizdeki öğretim faaliyetleri 23 Mart 2020’den itibaren üniversitemize yakışır bir şekilde uzaktan eğitim ve öğretim ile öğrencilerimizin talepleri de göz önünde bulundurularak asenkron formatta başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Bu süreçte ara sınavlar Senatomuz tarafından alınan karar çerçevesinde üç farklı alternatifle uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden yapılmaktadır. Bildirildiği üzere, 22 Mayıs 2020 tarihinde Bahar yarıyılı dersleri tamamlanacaktır. Bahar yarıyılının final, bütünleme ve mezuniyet sınavlarının nasıl yapılacağına dair detaylı bir çalışma ise Üniversitemizin ilgili kurullarında yürütülmekte ve bütün seçenekler değerlendirilmektedir. Sınavlarımızın sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için bütüncül bir yaklaşımla olası sınav yöntemleri konusunda gerekli her türlü teknik altyapı hassasiyetle incelenmektedir. Üniversitemiz kurulları ve Senatosu başta olmak üzere tüm mensupları, bugüne kadar sizlerle ilgili olası hiçbir sağlık riskini gözardı etmemiş olup bundan sonra da etmeyecektir. Belirtilen sınavlara yönelik kararlar ilgili kurullar ve Senatomuz tarafından yapılacak çalışma tamamlandığında sizlere ilerleyen günlerde duyurulacaktır. Bu süreçte, siz değerli öğrencilerimizden sistem üzerinden derslerinizi takip etmeniz, kendiniz ve ailenizin sağlığına dikkat etmeniz ve resmî karar için sabırlı olmanız beklenmektedir.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3