İl Hıfzıssıhha Meclisi Kararları Açıklandı

Elazığ İl Hıfzıssıhha Meclis, Vali Erkaya Yırık başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda koronavirüs salgın hastalığına karşı alınacak yeni tedbirler görüşüldü.

İl Hıfzıssıhha Meclisi Kararları Açıklandı

 

Alınan kararlar şöyle;

İlimizdeki 18 yaş altındaki çocuk ve gençlerin şehir içi ve şehirlerarasında karayolu, demiryolu, deniz veya hava yolu ile yapacakları  seyahatlerinde yanlarında veli/vasisi bulunması şartının, toplu taşıma araçlarına yönelik İçişleri Bakanlığının ilgili Genelgeleri ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Rehberinde yer alan hususlara riayet edilmesi koşulu ile tamamen kaldırılmasına, oy birliği ile karar verildi.

İlimizde faaliyet yürüten lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali, birahane tarzı vb. işletmelerin, Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberde belirtilen tedbirlere riayet etmeleri kaydıyla çalışma saatlerine yönelik kısıtlamalarının 21.07.2020 tarihinden itibaren kaldırılmasına,

İlimizdeki lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çorbacı, kokoreççi, çiğ köfteci, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokali, birahane tarzı vb. işletmelerin genel mevzuatları ve ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabilmelerine, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 10.06.2020 tarihli ve 52 No’lu kararın 3 ncü maddesinin yürürlükten kaldırılmasına, oy birliği ile karar verildi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3