İl Müftüsü Selami Aydın Cami Görevlileri İle İlk Toplantısını Yaptı

27 Mayıs 2020 tarihinde Elazığ İl Müftüsü olarak göreve başlayan Selami Aydın cami görevlileri ile ilk toplantısını yaptı.

İl Müftüsü Selami Aydın Cami Görevlileri İle İlk Toplantısını Yaptı

Salgın hastalık nedeniyle maske ve fiziki mesafe kuralına uygun olarak yapılan toplantı Edibe Can Konferans Salonu’nda iki bölüm olarak gerçekleşti.

 

İlk toplantıya A, B, ve C Grubu camilerde görev yapan İmam-Hatip ve Müezzin Kayyımlar katılırken, ikinci bölümde ise D Grubu cami görevlileri yer aldı.

Elazığ’a yeni atanan İl Müftü Yardımcısı Özer Cömert’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan toplantıda İl Müftü Yardımcısı Abdurrahim Aytaç ve birim müdürleri de hazır bulundu.

Elazığ’da göreve başladıktan sonra pandemi süreci nedeniyle cami görevlileri ile bir araya gelemediğini belirten Müftü Aydın, tanışma, camilerde uygulanan Covid-19 tedbirleri ve yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yapılması gerekenleri konuşmak için bu toplantıyı tertip ettiklerini ifade etti.

20 yıl İmam-Hatiplik, ardından Diyanet Eğitim Merkezlerinde hocalık sonra ilçe müftülükleri yaptığını belirten Müftü Aydın; mensubu olarak iftihar duyduğu Diyanet camiasının bir parçası olarak Elazığ’a il müftüsü olarak atandığını ve bu güzel şehre hizmet edecek olmasının heyecanı içinde olduğunu vurguladı.

“YENİ BİR RUH VE HEYACANLA ÇALIŞACAĞIZ”

32 yıllık hizmet hayatında daima vazife ve sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini, dolayısıyla Elazığ’da da yeni bir ruh ve heyecanla çalışacağını söyleyen Müftü Aydın, "Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle Devletimiz tarafından alınan tedbirleri Diyanet İşleri Başkanlığımızın da gönderdiği genelgeler çerçevesinde camilerde uygulamak bizim görevimizdir. Dolayısıyla kuralların uygulanmasında asla taviz vermememiz gerekiyor. Halkımıza rahat bir şekilde ibadet imkânı sağlamanın yanısıra onların sağlığı da bizim için çok değerlidir.

Biliyorsunuz Elazığ acı üstüne acı yaşadı. Önce deprem sonra koronavirüs salgını yüzünden zor günler geçiriyoruz. Yaklaşık 20 bine yakın vatandaşımız deprem dolayısıyla evsiz kaldı. Bu kardeşlerimizin sıkıntılarını hafifletmek maksadıyla Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl Elazığ’a gönderilecek kurban hissesi sayısını 2 kattan fazla arttırdı. Bunu sizlerle beraber kardeşlerimize dağıtacağız inşallah. Biliyorsunuz, milletimiz devlet eliyle yani Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından organize edilen vekâletle kurban bağışı organizasyonuna çok güveniyor. Onun için hepimizin üzerine büyük bir sorumluluk düşüyor. Hayır sahiplerinin emanetlerini gerçek sahiplerine ulaştırmak için büyük bir gayret içindeyiz. Siz değerli görevlilerimizden de bu konuda destek olmanızı bekliyoruz.  Müftülük olarak kurban organizasyonun sekreteryasını yapıyoruz. Kurban mali bir ibadet olduğu için kurum olarak üzerimize düşen görevler var. Bu görevleri hiçbir aksaklık ve eksiklik yaşanmadan yapılması için birlikte hareket ederek özveri ile yerine getirmek durumundayız.  Bu aziz millet tarih boyunca ırk, din ve dil ayrımı yapmadan dünyanın her tarafına yardım eli uzatarak gönül köprüleri kurmuştur. Yaşanan salgın hastalık döneminde Türkiye’nin süper devletlere bile yardım elini uzatması, bu milletin bir evladı olarak bizleri gururlandırmıştır.  Sizler cami görevlileri olarak Peygamber mesleği icra eden kardeşlerimizsiniz. Cemaatiniz başta olmak üzere, gençlerimizle yakından ilgilenmek, hastaları ziyaret etmek, muhtaçlara el uzatmak, yaşlıların gönüllerini almak gibi birçok göreviniz var.

Cami merkezli hizmetlerimiz devlet ve milletimizin geleceğini şekillendirecek olması bakımından çok önemlidir. Bundan dolayı toplumun her kesimine rol model olmak durumundasınız. Rabbim hayırlı işlerde hepimize gayret ve muvaffakiyetler versin.” şeklinde konuştu

MÜFTÜ YARDIMCISI ÖZER CÖMERT GÖREVE BAŞLADI

Toplantıda söz alan Müftü Yardımcısı Özer Cömert ise 15 gün önce Elazığ’da göreve başladığını belirterek; “Yaklaşık 15 gün önce Elazığ ilimize müftü yardımcısı olarak göreve başladım. İhtisastaki kadromuzu da sayarsak 18 yıl imam ve müezzinlik görevinin ardından 3 yıl vaizlik yaptım. İki buçuk yıl Erzincan İli Çayırlı İlçesinde müftülük yaptıktan 9 Temmuz itibarıyla Elazığ ilimizde müftü yardımcısı olarak göreve başladım. Cenâb-ı Hak yeni görevimizde hocamızın önderliğinde başarılı olmayı ve hayırlı hizmetler yapabilmeyi nasip eylesin” dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3