Kangal: Bu Yatırımın Elazığ’a Kazandırılması Beklenirdi

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığının kurmayı planladığı bölge müdürlükleri kapsamında , Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğünün Malatya’da kurulmasına karar verildiği ve bu doğrultuda çalışmalara başlandığı haberi gündeme gelmiştir. Kurulum faaliyetlerine başlanılan ve tamamlanması halinde tüm bölgeye hitap edecek olan bu kurumda , yaklaşık 3-4 Bin personelin görev alacağı açıklanmıştır.

Kangal: Bu Yatırımın Elazığ’a Kazandırılması Beklenirdi

Bir il için çok büyük bir yatırım anlamına gelen ve şehrin kalkınmasında yadsınamaz faydalar sağlayacağı açık olan böylesine bir kurumun neden şehrimize getirilemediği ise Elazığ kamuoyunda anlaşılamamıştır. Zira öncelikle Emniyet Genel Müdürümüzün Elazığlı olması akıllara gelen ilk argümandır. Bu hususun avantaja dönüştürülerek söz konusu yatırımın Elazığ’a kazandırılması noktasında mevcut yöneticilerimizin neden aktif rol almadığı da kamuoyunda tartışılan bir konudur.

Gerçek olan şudur ki; Elazığ için büyük bir fırsat kaçırılmıştır. Bu sayede , görev alacak personel ve aileleri ile birlikte kalabalık bir nüfus ekonomik anlamda şehre büyük bir girdi sağlayacak, buna ilaveten idari ve sair personel bakımından da istihdam arttırılabilecekti. Deprem , pandemi , işsizlik ve daha birçok sorunu bünyesinde barındıran şehrimizin ticari , sosyal ve kültürel anlamda gelişmesine katkı sağlamak amacıyla, yetkililerin zamanında girişimde bulunup , bu yatırımı Elazığ’a kazandırması beklenirdi.  Böylelikle, son yıllarda sosyo ekonomik yönden çöküşe geçen ilimize can suyu olabilecek bu denli büyük bir yatırım , hemşehrilerimize de büyük bir moral olabilecekti.

DEVA PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI

Av.Mehmet KANGAL

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 00:21

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER