Keban Derneği Başkanlığına Ayhan Şimşek Seçildi

Elazığ'da yeni kurulan Keban Derneği'nin Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Keban Derneği Başkanlığına Ayhan Şimşek Seçildi

 

Kültür Park Mamüratül Aziz Salonunda gerçekleşen Genel Kurul, açılış ve yoklama, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Divan heyetinin oluşturulmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı.

Genel Kurul, yönetim kurulu raporunun okunması, tüzük değişikliği ve diğer önerilerin görüşülmesi ile devam etti.

Yönetim ve denetim kurullarının seçilmesi ile genel kurul son buldu.

DERNEK BAŞKANLIĞINA AYHAN ŞİMŞEK SEÇİLDİ

Tek liste ile gidilen kurulda Ayhan Şimşek Dernek Başkanlığına seçildi.

Başkan Ayhan Şimşek, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri Keban. Doğal güzellikleri ve doğal kaynakları ile göz kamaştıran bir ilçe. Günümüzde her ne kadar eski görkemli günlerinden uzak olsa da, sivili toplumun gücüyle, yani sizlerle ve Keban halkıyla beraber Keban için, Keban halkı için çalışmak üzere bu dernekte görev almış bulunuyoruz. Bize göre Keban, sadece doğduğumuz yer değil; aynı zamanda doyduğumuz yer olmalı. Keban madenleri ile yeniden gündem olmalı. Keban tarımsal ve hayvansal gıda üretimiyle Türkiye’nin gündemine taşınmalı. Keban, baraj gölüyle,  mağaralarıyla, kanyonlarıyla, şelaleleriyle, endemik bitkileriyle gündem olmalı. Bizler Keban’ın inanılmaz ticari bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Kısaca bu potansiyele göz atalım. Nedir potansiyelimiz? Ülkede iç sularda en fazla alabalık üretimini Keban yapıyor. Ama ve maalesef çok az insan Keban kaynaklı alabalık yediğinin farkında. Tarihin en verimli maden ocakları yüzyıllar boyunca burada işletildi ve burası madencilikle ün yaptı. Her dağı, her taşı maden barındıran ve tarih boyunca bu durumun bilindiği bir bölgeden bahsediyoruz. Günümüzde unutulsa da bu madenler yeniden hayat geçirilmeli ve ilçeye kazandırılmalı.Dünyanın en eski yerleşimlerinden birini içinde barındıran Karaleylek ve Saklıkapı kanyonu hemen ilçemizin sınırında yer alıyor. Bu alanlar acilen verimli olarak turizme kazandırılmalı. Evet, daha sayamayacağımız onlarca unsur var. Kısaca inanılmaz bir potansiyel Keban’da mevcut ama biz tarihte kullanılan bu potansiyeli, maalesef günümüzde kullanamıyoruz.  İşte Keban Derneği olarak bizler bu yolda mücadele vermeli, gerekli kamuoyunu oluşturarak daha müreffeh, göç vermeyen aksine göç alan bir Keban inşa etmeliyiz. Bu yolculukta sizlerden ricamız bizlere destek olmanız, yanımızda durmanız ve bizlerle beraber yürümenizdir. Dernek olarak tüm düşüncelerinize açık olduğumuzu belirtmek isterim. Gelin konuşalım. Yeni fikirler ortaya çıkaralım ve uzlaştığımız düşünceler için mücadele verelim. Ama bu mücadeleyi birlikte verelim. Birlik içinde Keban’a her bir Kebanlının katkısını bekliyorum." dedi.

KEBAN DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ŞU ÜYELERDEN OLUŞTU:

Yönetim Kurulu Asil: Ayhan Şimşek, İbrahim Bahşi, Bayram Tuncel, Arif Çakmak, Ziyaddin Seçkin, Diren Ercan, Yılmaz Yıldız.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Aydın Torgut, Canan Gedik Ay, Murat Deniz, Mehmet Ak, Bayram Sevim, Ahmet Murat, Hakkı Gök.

Denetim Kurulu Asil Üyeler: Ahmet Aydın, Yunus Emre Yüksel, M. Sait Aydemir, Pirhasan Doğan, Handan Yılmaz.

Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Ümit Yüksel, Fulya Bayir, Erman Yılmaz, Halim Doğan, Mehmet Ali Baysal.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3