KELEŞ: Millet İttifakı Milleti Kandırmaya Çalışıyor

AK Parti Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, Millet ittifakını sert bir dille eleştirerek, 'Kurulan masanın altındakileri de üstündekileri de yanındakileri de biz çok net görüyoruz ve biliyoruz. Bu süreçte yaşanan bir HDP gerçeği var. HDP'li Sırrı Sakık çıkıp şunları çok rahat söyleyebiliyor, 'Neler paylaştığımızı, bize neler vaat ettiğinizi çıkın millete söyleyin' diyor. Ama bu taraftaki insanlar bunu çıkıp söyleme gereğini duymadan insanları kandırmaya çalışıyorlar.' dedi.

KELEŞ: Millet İttifakı Milleti Kandırmaya Çalışıyor

AK Parti Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, seçim çalışmaları kapsamında Ağın ilçesini ziyaret etti. Keleş'in gezilerine Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm de eşlik etti. 
Ağın ilçesinde esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek bayramlarını tebrik eden Prof. Dr. Erol Keleş, daha sonra AK Parti ilçe başkanlığında partililerle bir araya geldi. 

Burada partililere seslenen Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, 14 Mayıs seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “Her dönem konuşulur, seçimler çok önemlidir. Ama bu seçim çok çok önemli. Çünkü karşımızda olan Millet ittifakı dediğimiz ittifakın arka planda, geri planda, bir masa var, masanın altında neler yaptığını, neleri planladığını, nelerin peşinde olduğunu hepimiz çok net görüyoruz. Böyle bir yönetim şekli olmaz. Yani siz seçimden önce oy uğruna ülkeyi düşünmeden devletin imkanlarını, devletin bakanlığını, devletin cumhurbaşkanlığı yardımcılığını birilerine dağıtıyorsunuz. Neye göre dağıtıyorsunuz. Sadece menfaat uğruna. Efendim bana oy versinler, benim yanımda olsunlar, beraber hareket edelim. Bunların hepsinin arda planında çok farklı düşünceler var. Bunu bizler görüyoruz. Vatandaşlarımız görüyor. Bunlara fırsat vermemeliyiz. Öncelikle ülkemiz için, devletimiz için. Devletimize sahip çıkmalıyız.” dedi.

Keleş, AK Parti’nin ve AK Parti milletvekili adaylarının hizmet etmek için var olduğunu belirterek, “5 Aday arkadaşımız gerçekten bu şehre hizmet edebilecek özellikte.” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Erol Keleş, ilçe ziyaretinin ardından Elazığ merkez Üniversite Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Keleş, esnafları ziyaret etti, seçimlerde destek istedi. 

Bir çay ocağında vatandaşlarla hasbihal eden Keleş, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi. 

14 Mayıs seçimlerinin iki basamağı olduğunu, ikisinin de birbirinden ayrılmaz öneme sahip olduğunu vurgulayan Keleş, “Seçimlerin iki basamağı var. Birincisi Cumhurbaşkanımız, liderimizin seçimi, ikincisi de şehrimizde milletvekili seçimi. Aslında bunları birbirinden ayırmanın çok doğru olmadığını düşünüyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın yanında olacak yol arkadaşları meclisteki milletvekillerimiz olacaktır. Biz mutlaka bu seçimde meclis çoğunluğunu sağlamamız gerekiyor. Ben de bazen duyuyorum; Şehrimizde seçimle ilgili dillendirilen bazı algılar var. Bu algılara kulak asmayın. Bu algıların lütfen cevabını verin. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımıza destek vereceğiz, ama meclis kısmında bakalım, şöyle şu oldu bu gibi Cumhurbaşkanımız için gerçekten her haliyle hem meclis hem cumhurbaşkanlığı yönetimi açısından destek olmamız lazım. Burada sorumluluk hepimizin. Biz milletvekili adayı olarak 5 arkadaşımız Elazığ bazında düşündüğünüzde sizden herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor. Çünkü karşımızda ne olduğu belli olmayan, kim olduğu, neye hizmet ettiği belli olmayan bir millet ittifakı var. Bu millet ittifakının nasıl kurulduğunu, amaçlarının neler olduğunu hepimiz çok net ve yakından takip ediyoruz. Kurulan masanın altındakileri de üstündekileri  de yanındakileri de biz çok net görüyoruz ve biliyoruz. Bu süreçte yaşanan bir HDP gerçeği var. Bizlerden saklanmaya çalışılan bir HDP gerçeği var. HDP’li Sırrı Sakık çıkıp şunları çok rahat söyleyebiliyor, ‘neler paylaştığımızı, bize neler vaat ettiğinizi çıkın millete söyleyin’ diyor.  Ama bu taraftaki insanlar bunu çıkıp söylemle gereğini duymadan insanları kandırmaya çalışıyorlar.” şeklinde konuştu.

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER