KILIÇ'TAN KORKUTAN UYARI: ELAZIĞ'DA KORONA VAKA PATLAMASI VAR

Türk Sağlık Sen Elazığ ŞubeBaşkanı Reşit Kılıç, Elazığ'da Koronavirüs vaka sayısında patlama yaşandığını vurgulayarak, yetkilileri ve kamuoyunu gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı. 

KILIÇ'TAN KORKUTAN UYARI: ELAZIĞ'DA KORONA VAKA PATLAMASI VAR

Kılıç, yaptığı açıklamada, kurallara uymayan sorumsuz kişiler nedeniyle koronavirüs vaka sayısının arttığını, bu süreçte hastalıkla savaşan sağlık çalışanlarının da virüse yakalandığını bildirdi. 

DURUM KRİTİK
"Elazığ'da koronavirüs vaka sayısında patlama var" diyerek durumun ciddiyetini vurgulayan ve gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Başkan Kılıç, "Sağlık personelleri karantinada, sade vatandaşın umurunda değil. Sokaklarda gezen ve karantinada olması gereken vatandaşlar hastalık saçıyor. Acilen Askeri hastanesini veya eski SSK hastanesini pandemi hastanesi olarak hizmete sunulması elzemdir. Şehir Hastanesi personeli ve üniversite hastanesi personeli personeli arasında karantinada olan arkadaşlarımızın sayısı gün be gün artmaktadır. Cephede savaşan askerleri kızdırırsanız kaybetmeniz an meselesidir. Sadece alkış yetmiyor. Sağlıkçılara haklarının verilmesi, korunma malzemelerinde kısıtlama olmamalıdır. Düğün ve bunun gibi törenlerin derhal yasaklanması gerekmektedir. Yayılmanın önemli kaynağı bunlardır. Ölen insanların paraya ihtiyacı yoktur" ifadelerini kullandı.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3