Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda trafikte oluşabilecek yoğunluk nedeniyle, olası trafik kazalarının önüne geçmek için karayollarında sıkı trafik tedbirleri uygulayacak. 7 gün 24 saat esasına göre uygulanacak olan bayram trafik tedbirleri kapsamında, karayollarında emniyet ve jandarmadan toplam 77 bin 545 trafik ekibi/timi ve 162 bin 832 trafik personeli görevli olacak.

Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak

81 İl Valiliğine, Bakan Süleyman Soylu'nun imzası ile gönderilen “2020 Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” konulu talimatta, dünya genelinde başgösteren Koronavirüs (COVID-19) salgınının önlenmesine yönelik alınan tedbirlere uygun olarak, vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde seyahatlerinin sağlanması için yoğun trafik tedbirleri planlandı.

 


Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere Bakan Yardımcıları, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü, tüm vali ve kaymakamlarımızın yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları, Jandarma Genel Komutanlığı Komutan Yardımcıları, Jandarma Bölge Komutanları, Jandarma Eğitim/Komando Tugay Komutanları ve Daire Başkanları, il/ilçe emniyet/jandarma müdür/komutanları, vatandaşlarla beraber yollarda olacak, denetimleri yerinde inceleyecek.

Talimatta, 29 Temmuz 2020-04 Ağustos 2020 tarihleri arasında 7 gün süreyle 24 saat esasına göre karayolları üzerinde trafik tedbirleri planlandığı ifade edildi. Bu 7 günlük süre içerisinde; genel hizmet birimlerinden takviye alınanlarla birlikte emniyet ve jandarmadan toplam 77.545 trafik ekibi/timi ve 162.832 trafik personeli görev alacağı belirtildi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3