MHP İl Başkanı Işıkver Sivrice İlçesiyle İlgili Teşekkür Mesajı Yayımladı 

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Sivrice İlçesinin Gölbaşı Mahallesi'nin Riskli Alan ilan edilmesinin ardından teşekkür mesajı yayımladı. 

MHP İl Başkanı Işıkver Sivrice İlçesiyle İlgili Teşekkür Mesajı Yayımladı 

IŞIKVER: RİSKLİ ALAN İLAN EDİLMİŞTİR 
MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver mesajında, “24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan deprem hadisesinin merkez üssü olması sebebiyle ciddi hasar ve tahribat yaşayan Sivrice İlçemizin yaralarının sarılabilmesi için sadece belirli bir bölgesinin ya da mahallesinin değil tamamının riskli alan ilan edilmesi gerektiği yönünde taleplerimiz daha önce de olmuştu. Bu hususta daha önce Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye bir rapor arz ederek talebimiz hakkında malumat arz etmiştik. Sayın Genel Başkanımızın çok kıymetli destekleri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensip ve takdirleriyle Sivrice İlçemizin Gölbaşı ve Kültür Mahallerinin tümü, Hazar ve Olgunlar Mahallelerinin bir bölümü (35, 47 Hektar) riskli alan ilan edilmiştir” dedi. 
IŞIKVER: DEPREMİNİN İLK ANINDAN BERİ BU YÖNDE BİR KARAR ALINMASI İÇİN EMEK VERDİK 
Başkan Işıkver, “Sivrice İlçemizin yenilenerek depreme dayanıklı olarak yeniden inşa edilmesi ve gelecek 100 Yıl boyunca Sivrice İlçemizin imar anlamında bir probleminin kalmaması noktasında çok büyük öneme haiz olan bu kararın alınmasına vesile olan 24 Ocak 2020 Elazığ Depreminin ilk anından beri bu yönde bir karar alınması için gecesini gündüzüne katarak emek veren başta Sivrice Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gündoğan'a, Sayın Bakanlarımıza, Türk Dünyasının Lideri Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'a teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3