Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş: “Hizmet Benim İşim”

AK Parti Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, muhalefet partisi milletvekili adayının ‘hizmet’ söylemini eleştirerek, 21 yıllık bir AK Parti dönemi var. Yapılan hizmet AK Parti döneminde yapıldı.” dedi.

Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş: “Hizmet Benim İşim”

Seçim çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ Musiki Konservatuar Derneğini ziyaret ederek dernek yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi. 
Gittiği her programda vatandaşların büyük ilgisi ve sevgisiyle karşılanan Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Karaali Köyünde organize edilen programda vatandaşlarla buluştu. 
Burada coşkuyla karşılanan Prof. Dr. Erol Keleş, vatandaşlarla sohbet etti, 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlattı. 
Milletvekili seçildikten sonra Elazığ’ı en iyi şekilde temsil edeceğini, emeği ve hizmetiyle Elazığ’a bakanlık getireceğini ifade eden Prof. Dr. Erol Keleş, muhalefet partisi milletvekili adayının ‘hizmet ve bakanlık’ söylemlerini eleştirdi. 
Prof. Dr. Erol Keleş, şöyle konuştu: “Ben sizin sesiniz olacağım. Sizin düşünceniz, sizin kulağınız olacağım. Sizi temsil edeceğim. TBMM koltuklarında oturarak değil, Türkiye ve Elazığ bizi dinlesin diye kürsüden asla inmeyeceğim ve Elazığ’ın, bölgenin ve Türkiye’nin haklarını sonuna kadar savunacağım. Yeri gelmişken söyleyeyim, Tamam bir seçime giriyoruz, seçimde mutlaka reklam yapılır, param var diye Elazığ’ın her tarafını bu kadar bilboardlarla donatmanın bir anlamı var mı? Yazık değil mi buraya bu kadar harcanan paraya? Her şeyin bir usulü vardır. Yol boyunca 25 metre aralıklarla boy boy resimler, boy boy afişler. Biz deprem yaşamış bir bölgeyiz. Şu anda 11 ilimizde deprem nedeniyle mağdur olan insanlar var. Bu kağıtlara harcayacağınız parayı oraya harcasanız daha iyi değil mi? ‘Benim param, ben harcarım.’ Yahu hani nerede senin paran? Sen bu parayı nereden kazandın? 21 yıllık hükümet döneminde sen bu parayı kazanmadın mı? Sen bu parayı bu şekilde nasıl harcarsın. Burada yetimin hakkı var. Bu yüzden her zaman söylüyorum, biz israf etmeyeceğiz. İsraf edenlere de bu meydanı boş bırakmayacağız. Birileri bilboradlara ‘Hizmet Benim İşim’ yazmış. Ben de soruyorum, ‘Siz ne hizmet yapmışsınız?’ 21 yıllık bir AK Parti dönemi var. Yapılan hizmet AK Parti döneminde yapıldı. Siz ne hizmet yapmışsınız ki bundan sonra ne hizmet yapacaksınız. Ama ben size şunu çok net söyleyebilirim; Üniversitede 21 yılımı geçirmişim, 2,5 yıl da Şehir Hastanesinin başhekimliğini yaptım. Hizmetin ne olduğunu merak ediyorlarsa gitsin baksınlar. Gitsinler üniversiteye baksınlar, gitsinler şehir hastanesine baksınlar. Bu sevda, Elazığ sevdası, bizim hizmet aşkımızdır, bizim emek aşkımızdır. Biz buraya emek verdik, biz buraya aşık olduk. Biz buraya emek için vardık. O yüzden de kusura bakmasın kimse, hizmet benim işim. Bundan sonra da Allah nasip ederse 14 Mayıs’tan sonra da bu şehir için, bu ülke için ne gerekiyorsa yapacağım, size söz veriyorum hizmet benim işim olacak. Her zaman kendimden ödün verdim. Ama bıkmadım usanmadım. Çünkü ben seviyorum. Bu benim işimdi. Bu devlet aşkı, millete hizmet aşkı. Bizim hizmet aşkımız bu. Bilgi donanımımızı hiç kimseyle tartışmam. 12 yıllık profesörüm. Ben bilgi ve donanımımı Elazığ için, Türkiye için kullanacağım. Kılıçdaroğlu bütün illere bakanlık dağıtıyor. Bir hükümette kaç tane bakan olur kendi bilmiyor herhalde. Elazığ’a da bakanlık sözü veriyor. Onlar alışmışlar bakanlık dağıtmaya. Ben de şunu söylüyorum bilgi ve donanımımla, vereceğim emekle Allah kısmet ederse çok kısa sürede kendimi kabul ettirerek Bakan olarak sizin karşınıza çıkmak isterim. Bunu da başaracağıma inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER