Müftü Aydın, Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları ile bir araya geldi.

Müftü Aydın, Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi

Edibe Can Müftülük Sitesi toplantı salonunda yapılan tanışma ve istişare toplantısına İl Müftü Yardımcısı Zafer Güneş, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Kaya Oflaz ile ilimizde görev yapan vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları katıldı.
Yaklaşık 1 saat süren toplantı ilimize yeni atanan Vaiz İrfan Çavaş’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Aziz insanların memleketi Elazığ’a çalışmak ve hizmet etmek için geldiğini belirterek toplantıyı açan Müftü Aydın hazirun ile tek tek tanıştıktan sonra gündemdeki konular üzerinde durdu.
AYDIN: “Projeler hazırlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmalıyız”
Elazığ’da yaşanan deprem ve ardından tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sonrası vatandaşlarımızla etkileşime geçmek için sosyal medya ve uzaktan iletişimi kullanmak durumunda olduklarının altını çizen Müftü Aydın; “Bu süreçte gerek sosyal medya, gerekse uzaktan iletişim imkânlarını kullanmak zorundayız. Milletimizin dini konularda aydınlatılması için bu platformları kullanmak çok önemli. Dolayısıyla Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda projeler hazırlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için büyük bir gayretin içinde olacağız. Allah’a şükürler olsun camilerimizde artık beş vakit namaz kılınmaya başladı. Bizim görev alanımız sadece cami cemaatimiz değil, aynı zamanda toplumun her kesimine ulaşmak ve gönüllere dokunmaktır. Vaizlerimize her zaman ayrı bir değer verdiğimi bilmenizi istiyorum. Çünkü sizler müktesabatınız ve ilmi birikiminizle kurumumuzun adeta beyni gibisiniz. Benim de bir Müftü olarak size ihtiyacım var. Benden randevu almadan her zaman kapımı çalabilirsiniz. Sizlerin ilmi cevherinden faydalanmak için projeler geliştirmenizi istiyorum. Bundan sonra da sık sık bir araya gelip güzel fikir ve projeler konusunda sizlerle istişareler yapacağız inşallah. Tüm bu gayretlerimiz daha fazla insanımıza ulaşmak ve gönüllere dokunmak içindir. Hepinize üstün başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3