Orta Hasarlı Binalar Nihai Karar Verilmiş Değil

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Furkan Dilaver ile Son Baskı programında, Elazığ’da ki orta hasarlı binalarla ilgili açıklama yaptı.

Orta Hasarlı Binalar Nihai Karar Verilmiş Değil

Vali Kaldırım, “Orta hasarlılar konusu önemli bir konu, bayram sonrasında inşallah bu konuyu masaya yatıracağız” dedi.


557 ORTA HASARLI BİNA VAR

Elazığ’da bin 557 tane orta hasarlı bina olduğunu ve bunun 14 bin 78 bağımsız bölüme tekabül ettiğini belirten Vali Kaldırım, “Bununla ilgili AFD ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla yerel düzeyde Fırat Üniversitelimizle, Belediyemizle çalışmamızı yaptık. İnşallah bakanlarımız geldiğinde kendileriyle tekrar görüşeceğiz. Üniversitemizle birlikte bir çalışma yapabileceğimizi masaya yatırabileceğimizi, vatandaşında işini kolaylaştıran yeniden onları değerlendirebiliriz” dedi.

“TEKNİK ÇALIŞMAYA İHTİYAÇ OLABİLİR”

Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi gerektiğini belirten Vali Kaldırım, “Ama bazı binaların da incelemelerden sonra güçlendirilmesinin yıkılıp yeniden yapılmasından daha maliyetli olabileceği için böyle bir teknik çalışmaya ihtiyaç olabilir” ifadelerini kullandı.

“NİHAİ KARAR VERİLMİŞ DEĞİL”

Vali Kaldırım, “İçişleri Bakanlığımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı ilgilendiren bir konu. Bu konuyla ilgili bir karar verilirse bir teknik çalışma yapılır. Ne kadarı güçlendirilebilir diye bilimsel çalışmayı üniversitenin yapacağı, belediyenin, valiliğin işin içinde olduğu vatandaşa da güven veren bir çalışma yapılır. Ne kadarı güçlendirilebilir, ne kadarının yıkılıp yeniden yapılması makul olur diye bir değerlendirme yapılabilir. Tabi nihai karar verilmiş değil. Bu konu milletvekillerimizle de görüştüğümüz konu” şeklinde konuştu.

“BU KONUYU MASAYA YATIRACAĞIZ”

Bayramdan sonra orta hasarlı binalarla ilgili çalışma yürüteceklerini vurgulayan Vali Kaldırım, “Orta hasarlılar konusu önemli bir konu, bayram sonrasında inşallah bu konuyu masaya yatıracağız” dedi.

 

Elazığmedya

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin oktar
Yasin oktar - 4 ay Önce

Bu baskil köy evim yıkıldı köye dönüş yapamıyorum Ne zaman yapılacak evlerimiz

SIRADAKİ HABER

banner4

banner3