Saadet Partisi İl Başkanlığı’nda Görev Değişimi

Saadet Partisi Elazığ il Başkanlığı’nda görev değişimi yaşandı. Partinin il başkanlığı görevini yürüten İbrahim Hacıbekiroğlu’nun yerine Abdullah Akın getirildi.

Saadet Partisi İl Başkanlığı’nda Görev Değişimi

Uzun süredir Saadet Partisi Elazığ il başkanlığı görevini yürüten İbrahim Hacıbekiroğlu’nun kendi isteği ile görevi bıraktığı belirtilirken, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun Elazığ İl başkanlığına Abdullah Akın'ı atadığı bildirildi.

Saadet Partisi yeni il başkanı Abdullah Akın, Genel başkan Temel Karamollaoğlu'ndan yetki belgesini alarak göreve başladı.

ABDULLAH AKIN KİMDİR?

1983 yılında Elazığ’da doğan Akın, İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladıktan sonra 2006 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Elektronik Ana Bilim dalında Tezli Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan Akın, 2010 yılında Türkiye’nin ilk LED ampul üretim tesisini Elazığ’da kurdu ve bu sayede yılın mucidi ödülü, Yılın İnovatif Yatırımı Ödülü, Yılın Sosyal Girişimcisi Ödülüne layık görüldü.

2018 yılında Türkiye’nin ilk milli ve yerli silah fenerini üretip Deniz Kuvvetlerinin kullanımına sundu ve NATO onay kodu aldı. Savunma, Harp ve Elektronik sanayiine yönelik milli menfaatlere yönelik çeşitli çalışmalara imza attı. 25 yılı aşkın süre Milli Gençlik Vakfı Ortaöğretim, Merkez İlçe Teşkilatında görev yürütüp ve Üniversite Teşkilatı başkanlığı icra etti.

14 yıl MÜSİAD işadamları derneği üyeliği bulunan Abdullah AKIN derneğin çeşitli kademelerinde görev aldı ve halen MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi.

Aynı zamanda Elazığ’da faaliyet gösteren Savunma Uzay ve Havacılık Kümelenmesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olan Akın, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından İl başkanı olarak atandı.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner3