Tarihi Aksaray Camii İçin Çalışma Yapılacak

Elazığ'da deprem sonrası ağır hasar alan tarihi Aksaray camiinin onarılarak yeniden ibadete açılması  için çalışma başlatılacak.

Tarihi Aksaray Camii İçin Çalışma Yapılacak

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydı,n 24 Ocak tarihinde meydana gelen deprem sonrası hasar alan camileri yerinde ziyaret ederek incelemeye devam ediyor.

Bu çerçevede ilimiz merkezinde bulunan tarihi camilerden biri olan Aksaray Eski Camii’ne giden Müftü Aydın’ı Dernek Başkanı Mehmet Turan Şener, TRT Muhabiri ve Yığinkililer Komite Başkanı Metin Çöteli ile birlikte mahalle sakinleri karşıladı.

Başkan Mehmet Turan Şener’den cami hakkında bilgiler alan Müftü Aydın deprem sonrası ağır hasar alan ve ibadete kapatılan tarihi caminin yeniden hizmete girmesi için Vakıflar Müdürlüğü nezdinde gereken temaslarda bulunacaklarını ifade etti.

Elazığ’ın en eski mahallesi olarak Aksaray merkezinde 1720 yılından bu yana hizmet veren tarihi camide bulunan ahşap mimberi de inceleyen Müftü Aydın yaptığı açıklamada; “Dernek Başkanı Mehmet Turan Şener Bey ve arkadaşlarının caminin arsasının genişletilmesi için yürüttüğü çalışmalar var. Gerek bu çalışmalar için gerekse bu tarihi caminin aslına uygun olarak yeniden imarı için Müftülük olarak gereken desteği vereceğiz. Allah bu camimizin yaptıranlardan ve yaşatmak için gayret edenlerden razı olsun” şeklinde konuştu.

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER