Olmasaydı sonumuz böyle…

21 yüzyılda ülke olarak çağ atlamanın haklı gururunu eminim ki hepimiz yaşıyoruz. Milliyetçi liderler Arap kültürüne merak salmış durumda. Evet, evet Devlet Bahçeli bu olanları sessizlikle izlediği için ortağının hatalarına göz yummayı tercih ediyor. Aslında böyle bir lider değildi fakat yaşlılık psikolojisi bu oluyor çocuklaşıyorsun ve çocuklar rahat kandırılabiliyor aslında.

Kelle başına mültecileri almak için para alıyor Avrupa ülkelerinden hükümet ve aynı hükümet Avrupa bizi kıskanıyor diyor madem öyle babayiğitsin beyim deki o Avrupa ülkelerine ben size fazladan parası neyse vereyim sizler alın ülkenize diye?

Diyebilir misin?

Tabi ki hayır.

Samimiyetle söylemek istiyorum ekonomiyi telefonla kıyaslayan insanlar olduğu sürece açlıktan nefesi kokup ama cahilce bilmediği neyi savunduğunu idrak etmediği insanlar olduğu sürece bide troller yani şakşakçılar olduğu sürece doğruya doğru yanlışa yanlış diyemeyen ahmaklar olduğu sürece kimseyle siyaseti tartışmayın.

Siz ne anlatırsanız anlatın onlar Erdoğan olmasa ne olurduk diyecekler. Yol hastane köprü havaalanları nankör olmayın diyecekler.

Ama bilmeyecekler…

Yol yaptı arkadaşını milyarder etti özelleştirdi. Hastane yaptı arkadaşını milyarder etti özelleştirdi. Hava alanları aynı şekil hangi vatandaş bu yollardan veya hastaneden ücretsiz yararlanabiliyor.

Madem babalık yapacaksın devlet adına yapsaydın millet rahatça gezebilseydi. Ben Elâzığ dan İstanbul’da yapılan köprünün vergisini ödüyorum ya. Kardeşim istihdam sağla işsizliği önlemenin yollarını araştır zengini zengin fakiri daha fakir yapma derdinde olmayın ya sözüm ona Müslümansınız.

Öyle mi?

Müslüman haram yemez harama göz yummaz ben sadece bu kadarını söyleyeyim. Siz milyonların ahını parasını hayalini özgürlüğünü yediniz.

Haramzadeler…

Son olarak Elazığ Ak parti 2ci başkanıymış davranan vali beyin sanırım kararnameyle ataması olacak kendisine başarıların devamını diliyorum. Gerçekten iyi bir ak partili. Ama iyi bir valimi?

Bilemiyorum…

Kalın sağlıcakla…

YORUM EKLE