Spor Lisesi’ne Kayıtlar Devam Ediyor

Elazığ Kaya KARAKAYA Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne öğrenci alımı özel yetenek sınavı ön kayıt başvuruları 4 Temmuz'da sona eriyor…

Spor Lisesi’ne Kayıtlar Devam Ediyor

Sosyal, kültürel ve sportif alanda etkinliklerle adından söz ettiren, verdiği kültür, spor ve sanat eğitimi ile özel yetenek gerektiren yükseköğretim programlarına her yıl artan öğrenci yerleştiren, Karakaya Spor Lisesi’ne yetenek ile öğrenci alımı başladı.

Elazığ Kaya KARAKAYA Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne öğrenci alımı özel yetenek sınavı ön kayıt başvurularında son 5 gün…

Elazığ Kaya KARAKAYA Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ne öğrenci alımı özel yetenek sınavı ön kayıt başvuruları devam ediyor. Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı yetenek sınavı ile öğrenci alımı süreci 4 Temmuz Pazar gününe tarihine kadar devam edecek.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk yaptığı açıklamada; “Kaya Karakaya Spor Lisesi futbol takımı 2018-2019 Eğitim Öğretim sezonunda Türkiye Şampiyonu olmuş ve ülkemizi Sırbistan’ın başkent Belgrad’da başarıyla temsil etmiştir.Özellikle sanat ve spor alanında yetenekli gençlerimizi de Kaya Karakaya Spor Lisesi ve Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi ailesinde görmekten gurur duyarız.Başvurular 14 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında e-okul üzerinden veya Kaya Karakaya Spor Lisesi ve Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Liseleri’ne şahsen yapılacaktır” dedi.

Başvuruda Öğrencilerden istenilecek olan belgeler konusunda Spor Lisesi’nden yapılan açıklama şöyle;

1. Nüfus Cüzdan Örneği veya fotokopisi (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı ile birlikte)

2. Sınava Giriş için dilekçe.(Okulda Veli tarafından doldurulacak.)

3. Taahhütname (Okulda veli tarafından doldurulacak.)

4. Beden-Eğitimi ve Spor yapmasına engel hali bulunmadığını belirten ve kardiyolojik açıdan spor yapmasına engel olmadığına dair ibarenin bulunduğu sağlık raporu (Aile hekimlerinden alınabilir.)

5. Sınav harcama bedeli: 150 TL sınav ücreti. Ücret tutarı okul aile birliği kararı olup, birliğin Ziraat Bankası Harput Şubesi Iban No: TR 44000100245444506597-5007 hesabına sınav harcamalar bedeli kaydı ile öğrencinin adı ve soyadı, TC Kimlik numarası ile birlikte yazılı olarak yatırılacak ve dekontun bir nüshası okul idaresine teslim edilecektir.

6. Sporcu Özgeçmişi belgesi (İlgili federasyondan veya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden ıslak imzalı olarak alınacaktır.)

7. Okulumuza başvuru yapacak olan öğrenci adayları, bu yıl itibari ile ortaokul veya İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıfı bitirmiş olmalıdır. (8. Sınıftan sonra herhangi bir nedenden dolayı ara verenler, herhangi bir ortaöğretim kurumunda öğrenim görenler ya da liseyi terk edenler kesinlikle ön kayıt yaptıramazlar. )

8. Sınava başvuran adaylar HES kodunu ibraz etmek zorundadır. Sınava alınırken yapılacak ateş ölçümünde riskli görülen öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER