01 Aralık 2015 Salı

AK Parti Elazığ'da 4 vekil çıkardı

ATİK BİRİCİ İSTİFA ETTİ

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu Atik Birici ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Akkağıt başta olmak üzere...

19 Haziran 2012 Salı 22:30
Bu haber 477 kez okundu
ATİK BİRİCİ İSTİFA ETTİ
 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu Atik Birici ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Akkağıt başta olmak üzere, federasyon da çeşitli görevlerde bulunan 7 kişi, son zamanlarda halk oyunları federasyonunun bölge takımlarına yaptığı haksızlık sonrası toplu olarak görevlerinden istifa ettiler.
Konuyla ilgili bugün Atik Birici başkanlığında toplanan federasyon görevlileri son zamanlarda Elazığ ve bölge takımlarına yapılan çeşitli haksızlıkları masaya yatırarak, bundan sonraki süreçte neler yapabileceklerini görüştükten sonra toplantı sonrası toplu istifa edilmesi kararına vardılar.
Konuyla ilgili düşüncelerini belirten Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Akkağıt alınan toplu istifa kararının tamamıyla şahsi olmadığını ve bölge takımlarına yapılan son dönemdeki haksızlıklar karşında bu kararı aldıklarını belirterek, Elazığ’ın geçen yıl Türkiye 3.olan halk oyunları ekibinin bu yıl daha çok çalışması ve üzerine birçok şey eklemesine karşın Türkiye 7.olduğunu ifade ederek bundan sonraki süreçte bu görevde bulunamayacağını kaydederek Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini belirtti. Merkez Hakem Kurulu üyesi Semih Demir ise son dönemde yapılan birçok önemli yarışmaya Elazığ ve çevre illerden hakem gönderemediklerini ve bunun çok yanlış bir çalışma olduğunu söyleyerek mevcut Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yönetimine tepki olarak görevinden istifa ettiğini kaydetti.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu olarak görev yapan ve bu görevinden bugün istifa eden Atik Birici de konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bilindiği gibi ilimizin halkoyunları ekibinin de katılımlarıyla; Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ve Avanos Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Minikler Halkoyunları 2012 Türkiye Şampiyonası geçtiğimiz hafta Nevşehir ili Avanos ilçesinde gerçekleştirilmiştir.
Bizler Elazığ ekibi olarak bu yarışmaya büyük bir özenle hazırlanmış, yarışmayı en iyi bir dereceyle bitirecek şekilde oyunumuzu sergilemiş ve yarışmayı tamamlamıştık. Ancak jürinin sonuçları açıklamasının ardından büyük bir hayal kırıklığı yaşadık.
Doğu ve güneydoğu bölgesini temsilen katıldığımız ve halk oyunlarının en güzel numunelerini sunduğumuz bu yarışmada yedinci sıraya layık görülmek hem bizleri hem büyük bir emek ve gayret gösteren halkoyuncu öğrencilerimizi hem de kültürün başkenti olan Elazığ’ı ve halkını üzmüştür.
Geçtiğimiz yıl Konya ili Akşehir ilçesinde yapılan yarışmada Türkiye üçüncüsü olan aynı ekibimizin bu yıl aynı yine oyunla daha güzel bir performans sergilemesine rağmen Jürinin haksız ve yanlı değerlendirmesi yanında genelde ekibimize art niyetle yaklaşıp mağdur etme amaçlı değerlendirme ve puanlar verildiğini görmek bizleri de derinden üzmüştür. Bizler, Elazığ olarak bu haksızlığa karşı sesimizi duyurmak ve Halk Oyunları Federasyonu’nun yanlışlıklarını kamuoyuna duyurmak amacıyla bu basın toplantısını yapmak zorunda kaldık.
İlimizin ve ekibimizin maruz bırakıldığı bu yanlışlığa karşı ilk tepkiyi şahsım koyuyor ve Atik Birici olarak uzun süreden beri yürütmekte olduğum Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu illeri Bölge Koordinatörü görevimden istifa ediyorum.
Kültürümüzün ve bizi biz yapan en önemli yaşayan değerlerinden olan halk oyunlarımızın korunması, gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması, geniş kitlelere tanıtılıp, yayılması gibi önemli bir misyonu ifa etmek amacıyla kurulan Halk Oyunları Federasyonu’nun bu amaçlara yeterince hizmet etmediğini, spor disiplini ve hakkaniyet içerisine görev yapmadığını yakından görmüş ve müşahede etmiş olmamızdan ve kurumun kaybolan imaj ve güvenirliliğini yeniden kazandırmak için yetkilileri göreve davet ediyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Sorumlusu Atik Birici, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hayrettin Akkağıt, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyesi Semih Demir’in haricinde Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Murat Bostancı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Teknik Sanat Komitesi Üyesi Çetin Çelik, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bütçe spor komitesi üyesi Fethi Ahmet Deniz, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Çamlıbel’de görevlerinden istifa ederek, istifa dilekçelerini Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna gönderdiler.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Yaklaşan seçimler öncesi mevcut vekillerin çalışmalarını yeterli buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner36
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV