MASSAD'dan davet tepkisi

MASSAD Başkanı Fatih Üzel, Maden ilçesi ile ilgili düzenlenen toplantıya davet edilmemelerine tepki gösterdi.

MASSAD'dan davet tepkisi

Üzel, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Milletvekili Metin Bulut, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve  STK temsilcilerinin katılımıyla Maden ilçesinin sorunlarının tartışıldığı toplantı düzenlendiğini anımsattı.

Toplantıya MASSAD'ın davet edilmediğini belirten Üzel, "MASSAD'ın olmadığı bir toplantı masanın bir ayağının eksik olduğunu gösterir." dedi.

Başkan Üzel, MASSAD'ın bir bölgenin çıkar ve menfaatlerini gözetmek ve birlik adına kurulan en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, "Özellikle son dönemlerde MADEN ile ilgili bir çok Sivil Toplum Kuruluşu, Platformu vs kurulmuş Bunların bazılarını sadece sosyal medyada paylaşımlardan ve tetikçilikten ibaret olduğunu onun bunun kılıcını sallayan modeller olduğunu görüyoruz. Samimiyetsiz olan sadece oturduğu meclislerde başkanım yada söz sahibi olma adına yapılan şeylerdir. Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz Metin Bulut bey Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze beyin katılımı ile MADEN in taşınma süreci konusunda bir toplantı planlanmış. Toplantıyı ne hikmetse MASSAD davet edilmemiştir. Organize eden bir takım Maden STK ları daha MASSAD ı toplantıya davet etmekten aciz ise söylenecek bir şey yok.biz daha kendi aramızda birliği  sağlayamamışız." ifadelerine yer verdi.

"GELİN BİRLİK OLALIM"

Üzel, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bazı konuları o kadar ciddiyetsiz, hiçbir tekniki yada bölgeye hakim olmadan sırf ön safta yer alıp  kendi çıkarlarını güden insanların oluşturduğu bu samimiyetsiz yapı bu sürece zarar vermektedir.Bu hadiselerin yaşandığı gün yine Maden de varlığı ya da yokluğu hiçbir anlam ifade etmeyen bir çoğunun bırakın Maden'i Elazığ’da bile yaşamadığı, ayda yılda bir Türkiye’nin diğer ucundan sosyal medya aracılığı ile yapılan paylaşımlarla MADEN'i sözde kendine dert eden yapının elemanları Platformun sözde başkanını aforoz edip sosyal medyada birbirlerine hakaretlere varan paylaşımlarda bulunmuşlardır.Bu süreç MADEN in kurtuluşu için bir şanstır. Öyle uzaklardan sosyal medyada tetikçilik yapıp, bu süreçte samimi davranan siyasilerimizi paylaşımlarla bıktırma yıldırma politikası izlemek sureti ile yapılan şeylerin hiçbir karşılığı olmayacağını belirtmek isteriz. Bu konuyu dert edinen tüm süreçlerde samimiyetle davranan Ak Parti  Milletvekilimiz Metin Bulut beye ve Ak Parti İl Başkanımı Ramazan Gürgöze ye teşekkür ederiz." dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER