“Her Hafta Üzerine Koyarak Devam Edeceğiz!”

Elazığspor Teknik Direktörü gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

“Her Hafta Üzerine Koyarak Devam Edeceğiz!”

Misli.com 2. Lig Kırmızı grupta son iki maçından 6 puanla ayrılan Elazığspor’da Teknik Direktör Levent Eriş  önümüzdeki haftalarda da bu başarısını devam ettirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek;“Biz bu ligde başarılı olmak için terimizin son damlasına kadar kazanmanın çabasını gösteriyoruz. Son iki maçımızdan altı puan alarak ayrıldık. Ben her zaman söyledim. Bu takım genç oyunculardan kurulu ve pırıl pırıl bir gelecek bu oyuncuları bekliyor. Genç olmaları bu ligde başarısız olacaklarını düşünenleri yanılttı. Biz her hafta üzerine koyarak devam edeceğiz.” dedi

GMG Kastomunaspor maçının kendileri adına çok önemli olduğunu belirten Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş şunları söyledi.

“ Bin önceki hafta deplasmanda aldığımız galibiyet oyuncularımızı olumlu yönde motive etti. Kendi evimizde oynadığımız karşılaşma öncesi özelikle belirtmemem gereken nokta, maç öncesi ısınmada Muhammet İldiz’in sakatlığının nüksetmesi bu genç oyuncu grubumuzu olumsuz etkilerdi. Oyuncularımız bu yüzden maça kötü başladı ve 2. Dakikada golü yediler. Ancak ilerleyen dakikalarda tekrar yuna döndü ve maçı kazanma adına mücadelelerini artırıp rakip karşısında bunu sahaya yansıttılar. Sonucun da sahadan istedikleri üç puana alarak ayrılmanın mutluluğunu yaşadılar.”

*HEP SAHİP ÇIKILSIN DEDİK, SONUÇ ORTADA…

Kastamonuspor karşısında alınan galibiyetin asla rakibin kötü olmasından kaynaklanmadığını belirten Eriş” Rakibimiz geçen hafta kendi sahasında 4-2 mağlup olmasına karşılık başkanları tarafından pirimle ödüllendirilmiş bir takım. Önemli yatırım yapmışlar. Biz ise transfer yapamamış ve alt yapımızdan aldığımız oyuncular ile bir kadro oluşturmuşuz. Bu oyuncu gurubu sahada formasının hakkını vermek adına iyi bir ekip olmuş ve takım ruhu ile mücadele veriyor. Bu maçta takımımızın aldığı galibiyeti getiren golleri atan oyuncularımızdan Ömer 18, Yusuf Enes 17, Cengizhan 22 yaşında. Bunların yaş ortalaması 18. Bu oyuncu grubunu oluşturan takım Avrupa’da bir ligde olsa bu takımı eleştirenler bugün başka bir pencereden bakacak ve farklı yorumlar yapacaklardı. Biz sürekli olarak bu oyunculara sahip çıkılmasını talep ettik. Sahip çıkılması durumunda neler yapabileceklerini belirttik. İşte sonuçlar ortada.”

KUPAYI ÖNEMSİYORUZ…

Ziraat Türkiye Kupasında da başarılı olmayı planladığını belirten Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş; “ Ben her zaman Türkiye Kupasını önemsiyorum, önemseyeceğim. Bunun üç farklı nedeni var. Birincisi kulübümüze ekonomik olarak gelir sağlayacak. İkincisi Oyuncularımız için iyi bir vitrin oluşturacak. Üçüncüsü benim elimde 33 oyuncu var. Bu oyunculardan ligde forma şansı bulamayanlar kupada forma şansı bulacak ve kendisini gösterme imkânı elde edecek. Benim gibi bu oyuncularda kupayı önemseyecek ve bu takımın kupada tur atlamasını sağlayacak başarıyı elde etmek için mücadele verecek. Burada şunu da belirteyim. Eğer forma şansı bulduğunda bu şansı gereği gibi kullanamayan olursa bu oyuncum kendi şansını  değerlendirmemiş olur. Bu nedenlerle biz Elazığspor olarak Türkiye Kupasını önemsiyoruz.” diye konuştu.

*BAYBURT MAÇI’NI KAZANMAK İSTİYORUZ…

GMG Kastomunaspor maçının ardından çalışmalarına devam ettiklerini belirten Levent Eriş; “ Bizim için durmak yok. Biz sürekli olarak çalışmak ve her açıdan kendimizi geliştirmek zorundayız. Şimdi önümüzde ligin ilk haftasında oynamamız gereken ancak rakibimizin pozitif çıkan oyuncu sayısının fazlalığı nedeniyle ertelen maçımız var. İyi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci bu maçta da devam ettirmek istiyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Yarın( bugün) Bayburt’a gideceğiz. Biz bu maçında zor geçeceğini biliyoruz ancak bu zor maçımızı da kazanıp ligde önümüzdeki süreç içinde sıkıntı yaşamama adına yolumuza devam etmek istiyoruz.”

Elazığ Medya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER