Şehir Hastanesinde eğitim programları devam ediyor

Kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmeti sunumuyla ön plana çıkan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, düzenlediği eğitim programlarıyla da akademik çalışmalar yapıyor.

Şehir Hastanesinde eğitim programları devam ediyor

Kaliteli sağlık hizmeti sunumun ancak nitelikli klinik personel ile olabileceği bilinciyle hareket eden hastane daha önce düzenlediği yoğun bakım sertifikalı eğitim programından sonra  acil bakım hemşireliği sertifikalı eğitim programını da tamamladı.

23.09.2019/04.11.20119 tarihleri arasında düzenlenen ve Gaziantep, Bingöl, Tunceli, İstanbul, Elazığ merkez ve ilçelerde toplamda 20 kursiyerin katıldığı eğitim programının tamamlanmasının ardından yapılan yazılı ve uygulamalı sınavlardan başarılı olanlara sertifikaları teslim edildi.

20 KURSİYER PROGRAMI BAŞARIYLA TAMAMLADI
Eğitim programının kapanış programında konuşan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülay Karataş, hastanenin yeni yerinde hizmete başlamasının ardından, Sağlık Bakanlığından gerekli olan yetkileri aldıktan sonra eğitim faaliyetlerine başladıklarını belirtti.

Şehir hastanesinin fiziki mekânları ve akademik kadrosu ile eğitim faaliyetleri konusunda büyük fırsatlar sunduğunu aktaran Karataş, "Bizlerde bu imkânları kullanarak çeşitli eğitim faaliyetleri düzenliyoruz. Eğitim programımıza Gaziantep, Bingöl, Tunceli, İstanbul, Elazığ merkez ve ilçelerimizden toplamda 20 kursiyer arkadaşımız katılmış olup, kursiyerlerimiz programı başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Tüm katılımcılarımıza hastanemizi tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Program süresince bizlerden desteklerini esirgemeyen hastanemiz Başhekimi Doç.Dr. Savaş ÖZTÜRK beye, tüm eğitmenlerimize, Acil Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Program sorumlumuz Mehmet Beye, programın hazırlanması ve program sürecinde yoğun çaba sarfeden Eğitim Koordinatörümüz Semanur hanıma çok teşekkür ederim.”şeklinde konuştu.

HİZMET ANLAYIŞIMIZDA EĞİTİM VE GELİŞTİRME FAALİYETLERİ ÖNEMLİ YER TUTUYOR
Hizmet anlayışlarında eğitim ve geliştirme faaliyetlerinin önemli bir yer tutuğunu vurgulayan Hastanemiz Başhekimi Doç.Dr. Savaş Öztürk ise “Hizmet anlayışımızda eğitim ve geliştirme faaliyetlerinin önemli bir yer tutuğunu belirtmek isterim. Çünkü sürekli olarak yeni tedavi yöntemleri ve teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Kaliteli sağlık hizmeti sunmak için bu gelişmeleri yakından takip etmek gerekiyor. Hizmet ettiğimiz tüm alanlarda en iyisini yapmak için en son bilgi ve teknolojiden faydalanmamız gerek. Dolayısıyla bizlerde bu süreçleri yakinen takip ediyor, çeşitli seminerler ve eğitim programları düzenleyerek sağlık sistemimize katkı sunmaya gayret ediyoruz" dedi.

Elazığmedya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER